«Отжим» по-черкаськи (доповнено)

Місто Черкаси, як і переважна більшість українських міст, здавна славне тим, що ключові посади тут регулярно дістаються людям, упевненим в тому, що їхня життєва місія - «знімати стружку» з усього, що ворушиться. І якщо хтось цього не тямить, йому ж гірше.

2007 року перед чинним тоді керівництвом Черкаської обласної ради раптово постала проблема – як врятувати адмінприміщення на Хрещатику, 223.
«Отжим» по-черкаськи (доповнено)

Права на нього заявив акціонерний банк «Київська Русь». І заперечити банкірам було вкрай проблематично.

Ще 2001 року черкаська дирекція ДАК «Хліб Україна» позичила у банку 1 мільйон гривень. Майновим поручителем по кредиту стала Черкаська обласна рада. У заставу кредитного мільйону була виставлена адмінбудівля на Хрещатику, 223.

«Хліб України» кредит так і не погасив. Банкіри з «Київської Русі» зажадали закладене майно облради.

Тоді, в 2007 році, проблему розв`язали. Облрада оголосила конкурс інвесторів. Серед трьох претендентів обрали двох– ПП «Україна-Центр» та ВАТ «Уманьавтодор». Інвестори взяли на себе погашення боргу перед АБ «Київська Русь».

Упродовж 2 тижнів після рішення Черкаської облради гроші від інвесторів надійшли на розрахунковий рахунок АБ «Київська Русь». Кредит був закритий, а будівля залишилась в комунальній власності.

Що ж хотіли інвестори від облради? «Уманьавтодор» просив дозвіл на добудову на Хрещатику,223 мансардного приміщення. «Україна-Центр» - прагнула добудувати офісний центр на рівні першого поверху за рахунок лише двох арок, зберігаючи при цьому повноцінний проїзд та прохід.
Фактично проблему вирішили за безцінь. Борг перед банком погасили, адмінбудівлю зберегли, а інвестори власним коштом прикрасять сіру радянську споруду.
«Отжим» по-черкаськи (доповнено)
Проект офісного центру на Хрещатик,223

Минуло 7 років. Як можна сьогодні переконатися, змін у зовнішньому вигляді на Хрещатику, 223 немає. Невже обласна рада Черкас займається банальним «кидаловом»?

Не зовсім так. Наприклад, у ПП «Україна-Центр» кілька років пішло на узгодження документації та отримання дозвільних документів. Поки підприємство отримало різні погодження від Черкаської міської ради, документи на землю та дозвіл на виконання будівельних робіт – минуло 3 роки. Всі можливі і не можливі документи та погодження були зібрані. Нарешті 12 серпня 2010 року інспекція ДАБК в Черкаській області цей дозвіл видає. Час будувати.

Однак на той час повновладним господарем черкаської землі стала команда пана Тулуба. Гінці від Сергія Борисовича, побачивши ласий шматок, почали регулярно навідуватися на підприємство та малювати олівцем на папері різні цифри.

«Україна-Центр» уважно читати цифри не схотіла, тому будівництво довелося заморозити.

У лютому 2014 року Тулуб втік з України. У квітні 2014 року «Україна-Центр» підтвердила в інспекції ДАБК чинність отриманого дозволу на будівництво. Територію обнесли парканом і будівельники вже були готові розпочати, як...

Естафету від Тулуба підхопив депутат Черкаської міськради від «Батьківщини» минулого та наступного скликань Роман Діскант. Мотивація дій власника бару «Ерік», розташованого в 20 метрах від новобудови, зрозуміла не до кінця. Офісний центр – не конкурент розважальному закладу. Однак кажуть, що саме Діскант є «смотрящім» від міської влади за будівельниками в місті, а з ним підприємство питання не «вирішило».

Тому до будівельників на майданчик завітали кремезні хлопці та порадили тікати звідси, поки в них настрій гарний...

Дискант від свого депутатського імені направив кілька гнівних запитів у контролюючі структури. Відповіді від них ми дочекаємось і опублікуємо.

- За скільки б Ви закінчили будівництво офісного центру в разі, якби Вам не заважали? – запитала «Провінція» в директора «України-Центр» Вячеслава Овчаренка.

- За 2 місяці, - сказав він. – Зважте на те, що ми повністю беремо на себе облаштування прилеглої території – укладання тротуарної плитки, облаштування парковки для автомобілів та сплату пайової участі до бюджету міста живими грошима тощо.


Отже, понад 7 років інвестори, які зберегли майно Черкаській облраді, залишаються з носом. Якщо об`єктивні труднощі у вигляді збирання офіційної документації подолати вдалося, то труднощі неофіційні стали нездоланним барьєром. Втікач Тулуб та депутат міськради Діскант – виявилися сильнішими за чинне українське законодавство.

І хто після цього буде рятувати Черкаську облраду? І хто буде кричати, що Україна – це Європа?

PS(доповнено 10 червня 2014 року): правові підстави для вжиття будь-яких заходів щодо недопущення будівництва на Хрещатик, 223 відсутні. Про це йдеться в офіційній відповіді заступника начальника інспекції державного ахітектурно-будівельного контролю у Черкаській області О. Кушніра 1-му заступнику голови Черкаської ОДА Наталії Старікової.
«Отжим» по-черкаськи (доповнено)
Клікніть для збільшенняДенис Сирцов
04.06.2014 11:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter