Іуда

ІудаМежі для морального падіння не існує. Прикладом цього є поведінка Вченої ради Черкаського Національного університету. 24 лютого вона ухвалила наступне рішення:

Вчена рада Черкаського Національного університету, розглянувши суспільно-політичну ситуацію, що склалася в Україні, наголошує, що відповідно до Закону України «Про вищу освіту», одним із принципів діяльності вищих навчальних закладів є незалежність від політичних партій, громадських і релігійних організацій.

Вчена рада ухвалила таке рішення:

1. Схвалити вихід ректора університету, професора Кузьмінського А.І. з Партії регіонів, недолуге керівництво якої спричинило глибоку політичну й економічну кризу у країні.

2. Висловити повну довіру ректору, професору Кузьмінському А.І. як висококваліфікованому керівнику.

3. Підтвердити своє рішення від 2007 р. щодо оголошення університету територією, вільною від політичної діяльності. Кожен студент, викладач або співробітник має конституційне право дотримуватися певних політичних поглядів, проте (згідно зі світовою практикою) їх відстоювання має відбуватися поза межами університету, який є місцем навчально-наукової роботи.

4. Наголосити на тому, що дії будь-яких політичних сил стосовно університету можуть відбуватися тільки на підставі чинного законодавства. Представники політичних кіл, які висувають до керівництва університету, до його викладачів або студентів вимоги, що не передбачені чинним законодавством, до університету не допускаються.

5. Позбавити почесного звання «Почесний професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького»:

професора Литвина Володимира Михайловича,
професора Табачника Дмитра Володимировича,
професора Тулуба Сергія Борисовича.

6. Вилучити портрети вищепоіменованих осіб із галереї почесних професорів Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.


Від Провінції: у травні 2013 року в інтерв`ю офіційному сайту обласної організації Партії регіонів «висококваліфікований керівник» Кузьмінський заявляв таке:

«...Усі ми, в тому числі й наші опоненти, є свідками та учасниками тих позитивних змін в області, які відбуваються в останні роки. І треба прямо сказати, що дуже багато потрібних громаді справ робиться з ініціативи і наполегливих зусиль саме голови облдержадміністрації Тулуба С.Б. І прикладів тут можна наводити й наводити. І чого лише варте для Черкащини – духовного осердя України – відновлення музею Т. Г. Шевченка у Каневі, який десятиліттями перебував у жалюгідному, близькому до аварійного, стані.

Це й обласна дитяча лікарня, похмурі недобуди якої багато років псували настрій людям і яку зусиллями Сергія Борисовича за півроку було введено в експлуатацію, і не просто як звичайну лікарню, а як дитячий медичний заклад-палац. Знайомлячи своїх колег із Польщі з цією установою, я з великим задоволенням почув їхнє резюме: „У нас позитивний шок! Ми не могли й подумати, що в Україні є така лікарня”. Те ж саме й при відвідуванні Авторської школи О. А. Захаренка в селі Сахнівці на Корсунщині, яка багато років після смерті її директора, всесвітньо відомого педагога, була в занедбаному стані і лише безпосередня наполеглива участь Тулуба С.Б. відродила її колишню славу. Відновлені три річкові порти, побудовані нові школи й закінчені багаторічні шкільні довгобуди, дитячі садочки, стадіони, спортивні майданчики, храми і сотні й тисячі інших об'єктів інфраструктури.

Голова облдержадміністрації відповідає перед громадою Черкащини передовсім за стан економіки, соціальної сфери, за добробут людності краю. Але державне розуміння ролі культури, духовності, історичної спадщини у розвитку регіону спонукають керівника області бути ініціатором, автором і практичним реалізатором багатьох суспільно вагомих гуманітарних проектів.

Завдяки глибокому розумінню важливості духовної спадщини для сучасності С. Б. Тулуб був ініціатором і „виконробом” реставрації і модернізації інфраструктури місць, де свого часу жив і працював Г. С. Сковорода. До 290-річчя від дня народження видатного українського філософа і поета відремонтовано школу, Будинок культури, збудовано й відкрито музей, приведено в належний стан пам’ятник великому мислителю, здійснено благоустрій центру села Коврай Золотоніського району.

Тільки завдяки його ініціативі, наполегливим зусиллям і фінансовій підтримці вийшло друком чимало книг. Проведено за його участю низку конференцій, круглих столів, зустрічей.

Перелік вагомих гуманітарних акцій, здійснених з ініціативи й за сприяння С. Б. Тулуба, можна ще довго продовжувати.

Тим більш прикро сприймати несправедливі, злостиві нападки на людину. Особливо від „діячів”, які, як Ви слушно завважили, за своє життя жодної корисної для людей справи не зробили, а інших судять за своїми мірками. Тут би дотримуватись мудрої біблійної поради: „не судіть, то не судимі будете”...

Так, у ділових стосунках Сергій Борисович – сувора, вимоглива, сухувато-коректна й максимально прагматична особистість, а у форс-мажорних обставинах – жорстко вимогливий. Але ж життя свідчить, що тільки вольовий, цілеспрямований керівник домагається соціально важливої мети. Результати діяльності С. Б. Тулуба на посту голови Черкаської облдержадміністрації тільки підтверджують це. Він сучасний і далекоглядний політик. Щоб не вподоблятися опозиції і не бути голослівними, погляньмо як переймається Сергій Борисович розвитком Черкащини не тільки як аграрного, але й як туристичного регіону. Адже це – багатющий ресурс, який використовувався не системно, а час від часу. А це ж стимул для зарубіжних і вітчизняних інвесторів. Між іншим, такий підхід і є реальним виявом патріотизму...


У серпні 2013 року на ХХІ конференції Черкаської обласної організації Партії регіонів керівник депутатської фракції ПР у Черкаській обласній раді Анатолій Кузьмінський заявив, що за останні три роки в області зроблено більше, ніж за всі роки незалежності України.
- Ми повинні продовжувати і далі працювати для людей. І водночас більше розповідати про свою діяльність і досягнення, – вважає Анатолій Кузьмінський.


У травні 2013 року Черкаська міська рада внесла клопотання до обласної ради про присвоєння Кузьмінському звання «Почесний громадянин Черкаської області».

21 лютого 2014 року ректор ЧНУ, професор А. І. Кузьмінський вийшов із Партії регіонів і фракції партії у Черкаський обласній раді.
24 лютого вчена рада ЧНУ позбавила почесного звання «Почесний професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького» професора Тулуба Сергія Борисовича. Крім цього, почесними професорами ЧНУ перестали бути Дмитро Табачник (зовсім випадково 23 лютого Верховна Рада звільнила Табачника з посади міністра освіти й науки) та Володимир Литвин (за що присвоїли? За що зняли?).

Ну і м...к ти, Кузьмінський!
26.02.2014 09:30

Автор: Геннадій Саприкін
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter