В атмосфері "суспільної нетерпимості до корупції"...

В атмосфері "суспільної нетерпимості до корупції"...«Провінція» вже писала, що знайомство з програмами, що приймає Черкаська обласна рада, таїть масу несподіванок. Наприклад, хто не чув, що викорінення корупції в органах державної влади – один зі стріжнів політики Президента України Віктора Януковича. Черкаська область під мудрим керівництвом Героя України, екс-почесного громадянина міста Кузнєцовськ Рівненської області Сергія Борисович Тулуба не пасе задніх у відчайдушній боротьбі з казнокрадством.

У травні 2011 року Черкаська обласна рада затвердила Програму профілактики боротьби зі злочинністю на 2011-2015 роки. Вже третій рік місцеві правоохоронці кожен крок звіряють з цим вікопомним документом.
Головне завдання програми – «стабілізація криміногенної ситуації на території області, створення атмосфери суспільної нетерпимості до злочинності», а очікуваний результат – «зменшення корупційної складової у діях державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування».

ОК. Цікаво, чи вдалося досягти поставлених цілей місцевим правоохоронцям. За даними офіційного сайту УМВС в Черкаській області, впродовж 2012 року у сфері протидії кримінальній корупції розслідувано 45 злочинів (7 - у бюджетній сфері, 8 - у сфері земельних відносин, 1 - освіти, 3 - охорони довкілля).

Судячи з усього, в 2013 році атмосфера суспільної нетерпимості до злочинності настільки присоромила потенційних корупціонерів, що, навіть побачивши звичайний поштовий конверт, вони рясно вкриваються дрібним потом й біжать навтьоки.

Але статистика невблаганна. У 2013 році підрозділами УМВС у сфері протидії кримінальній корупції викрито 173 правопорушення. Зокрема, 2 правопорушення скоєні працівниками судових органів, 38 – контролюючих органів, зокрема 3 – працівниками міністерства фінансів і доходів, 107 – службовими особами органів влади й управління, місцевого самоврядування та 26 – іншими службовими особами.

Виходить, що атмосфера «суспільної нетерпимості» до хабарництва і користолюбства, яку створювали Черняк і депутати, призвела до майже 4-разового зростання (!!) зафіксованих проявів корупції в регіоні.

І це в умовах, коли на Черкащині зачищена під корінь майже вся ющенківсько-черевківська помаранчова гвардія, а на роботу приймають переважно членів Партії регіонів до восьмого коліна (якщо не член, то дуже швидко станеш).

Щоправда, трапляються й казуси. Так, у квітні 2013 року в штабі ПР стався скандал. За часів Тулуба в кадрових питаннях на Черкащині встановили негласний порядок. При прийомі на роботу в органи державної влади до офіційного листа погодження на посаду, де після співбесіди розписуються : а) керівники структурних підрозділів, де працюватиме людина; б) керівники апарату; в) заступники голови ОДА, -додавався неприкметний аркуш синього кольору. У ньому розписувалися представники обласного штабу ПР. Цей аркуш не мав ніякої юридичної сили. Тільки на роботу без нього не брали.

Так от – з невідомих причин кілька людей, які пройшли співбесіди, почали відмовлятися від посад. Причини ніхто не пояснював. Після внутрішнього розслідування все з`ясувалася. Ті, що розписувалися в «синьому аркуші», ставили жорстку умову: або сплачуєш певну суму в партійну казну, або погодження не буде.

Чи треба говорити, що партійна казна про дану ініціативу черкаських штабістів нічого не знала?

Керівництво області тупотіло ногами, називало викритих штабістів нехорошими словами, але...Ніхто не постраждав. Бо погрози Януковича про викорінення корупції звучать не дуже переконливо через Міжгір`я, мис Айя та інші гедоністичні забаганки. І просвітницькі розмови Тулуба про доброчесність сприймаються кумедно, адже він третину часу гріється на «марбельях».

Черкаські ж партійні татусі-командири одразу дають зрозуміти держслужбовцям – тримай кишеню ширше. Хоча не слід забувати, що в Черкаській області панує атмосфера суспільної нетерпимості до корупції. Тому можна «залетіти». Однак все одно буде не дуже страшно, бо на Черкащині неофіційно встановлена терпимість до суспільної нетерпимості до корупції для своїх. Діалектика!
14.02.2014 16:00

Автор: Кіндрат Булавін
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter