Без яєць

Без яєцьЛьвів`яни мають претензії до мера Андрія Садового. Але в останні місяці наймасштабнішої в новітній історії України кризи львівський мер тільки набирає бали.. «Якщо завтра львівських військових відправлятимуть у столицю, я сам прийду блокувати їх виїзд» - заявив Садовий.

У Львові ховають закатованого науковця Юрія Вербицького.Садовий з родиною - у першому ряду на панихиді. «У разі необхідності я готовий долучитися до Майдану...», - не ховаючись говорить він.

Мер Харкова Геннадій Кернес (той самий, котрий Гєпа) – затятий опонент «майдаунів». Один із засновників «Українського фронту».Його брутальні експромти - ледь не програмні афоризми для антимайданівців.

Мовчати в ситуації, в якій опинилася країна, це більше ніж злочин. Це помилка. Не мовчать мер Івано-Франківську Віктор Анушкевичус та Донецьку - Олександр Лук`янченко, Луцьку – Микола Романюк та Сум – Геннадій Мінаєв. Уповноважені громадами, вони не мовчать...Заговорив навіть черкаський вигнанець Одарич, котрий ще вчора смачно й напоказ цілував Януковича в усі дозволені місця. Але й він зрозумів: удаватимеш, що ти бамбук порожній, - так і на виборах сільського голови Мошен не переможеш...

На цьому фоні виконуючий обов`язки мера Черкас Віктор Білоусов має вигляд сліпо-глухо-німого випускника Крижопільського кулінарного технікуму. У місті карательні загони виловлюють людей, розбивають голову «екстремістці», яка виявляється аспіранткою, «шиють справу» «самому умному». Б`ють журналістів, ламають ребра автомайданівцям, кидають у СІЗО 14-15 річних дітей…

Здавалося б, навіть під тулубовою п`ятою можна залишатися людиною. Приїхати в СІЗО до затриманих підлітків, відвідати побитих у Третій лікарні, зустрітися з міліцейським керівництвом та, вдягнувши на обличчя маску доброго дідуся, просити діяти в межах повноважень. Не можна тільки бути бездіяльним. Треба говорити і діяти. Не варто боятись помилок, бо найстрашніша помилка в такій ситуації –нічого не робити взагалі.
Але в Білоусова повністю відібрало мову. Відповіддю на безлад на черкаських вулицях стала тітушня в міській раді та барикади при вході.

...Важко підрахувати точно – скільки разів Віктор Федорович балотувався в мери Черкас. Зірки з неба не хапав, отримуючи раз за разом 5-10 відсотків. Його наполегливість породжувала ілюзії, що цей комуніст має якийсь план, щось схоже на системне бачення розвитку міста. Однак 9 місяців роботи та поведінка під час кризи доводять, що то були тільки ілюзії. І якщо надмірний цинізм його «раздолбая-папєрєдніка» бодай частково покривався агресивним піаром, то Білоусов запам`ятається тільки відсутністю власного обличчя. Навіть більше – Черкасами керує в.о. мера без яєць (в політичному сенсі), що слово поперек Тулубу не скаже.

Краще б Білоусов вже червоний прапор над виконкомом підняв... Ні, сидить у шкаралупці та чекає керівних вказівок з ОДА. Пригнічуюча сірість та боягузтво.
05.02.2014 18:25

Автор: Сергій Цюрюпа
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter