Наш варіант звернення журналістів до членів ОЗУ "УМВС в Черкаській області"

Наш варіант звернення журналістів до членів ОЗУ "УМВС в Черкаській області"Черкаська обласна організація Національної спілки союзу журналістів України «ніжайше просють» начальника УМВС України в Черкаській області Володимира Ліпандіна розслідувати випадки нападу та побиття журналістів з боку працівників міліції. «Не бийте нас – ми на роботі!», просить черкаська НСЖУ Ліпандіна.
«23 січня під час зйомок штурму Черкаської облдержадміністрації було побито і затримано оператора сайту 0472.ua Олега Огілька, - йдеться в заяві. - Журналіста до ранку тримали в райвідділку міліції. Під час затримання в нього зникла професійна відеокамера вартістю 17 тис. грн.
Вночі 27 січня під час розгону Євромайдану був жорстоко побитий «беркутівцями» журналіст телеканалу «Інтер» Станіслав Кухарчук. Правоохоронець демонстративно втоптав у землю його журналістське посвідчення та почав бити. Врятував Станіслава колега – оператор ТРК «Вікка» Сергій Єфімов, за що поплатився камерою. «Беркутівці» розбили йому апаратуру і погрожували вбити. При цьому Сергій був одягнений у ідентифікаційний жилет «Преса»
.
Черкаська міліція офіційно повідомляє про те, що працівники міліції здійснюють перевірку щодо факту побиття представників ЗМІ.
«Провінція» відмовляється підписувати імпотенську заяву НСЖУ, над якою вголос вже кілька годин регочуть в усіх райвідділах міліції області.
Упевнені, що після викладу подій резолютивна частина звернення всіх нормальних журналістів до Ліпандіна повинна мати наступник виклад:
- Допоки працівники черкаської міліції не припинять боронити адміністративні будівлі Черкас та області пліч-о-пліч з представниками криміналітету;
- Допоки не прининяться практика невмотивованого відлову людей на вулицях обласного центру з наступним підданням їх тортурам у стінах райвідділів міліції;
- Допоки правоохоронці будуть спокійно стежити за тим, як тітушки провокують масові заворушення й нищать людське майно ;
- Допоки міліція не зупинить системні випадки насильства над журналістами та показово не покарає винних -
Всі ЗМІ Черкаської області - телеканали, газети, електронні видання - змінять форму подачі інформації про міліцію. Відтепер поруч із прізвищем та посадою так званого правоохоронця буде вживатися зворот «член ОЗУ» (рос. «член ОПГ»). Наприклад, «як повідомив дільничний інспектор ОЗУ «Соснівський РВ УМВС» Ів…ко», «за словами начальника ОЗУ «Придніпровський райвідділ міліції П…ко» тощо.

У відповідь на ймовірні образи з боку даних ОЗУ спокійно роз`ясняти, що дана абревіатура розшифровується, наприклад, як «оптимістично-зухвалі українці».
Журналісти не мають права битися з міліцією. Напад на працівника правоохоронних органів - злочин у будь-якій країні світу. Ми можемо битися з міліцейським насильством словом. Давайте зробимо цю боротьбу ефективною. Принаймні, спробуємо. Якщо хочемо, щоб наша професія залишилася в Україні. Інакше відтепер так буде завжди(див. нижче)
27.01.2014 16:00

Автор: Геннадій Саприкін
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter