БЛОГИ ПРОВІНЦІЇ


Помогите детям победить рак

Нужна помощь!

 ПОГОДА

ПРОВІНЦІЯ - Інформаційно-аналітичне видання
16.10.2021   
  ОСТАННІ НОВИНИ
Не трогать! Имущество С.Б. Тулуба
У четвер на засіданні сесії Черкаської міської ради депутати надали дозвіл КП «Управління по експлуатації Будинку Рад і об’єктів комунальної власності» на розробку проекту щодо відведення 5,4 гектарів землі на вулиці Менделєєва, 4. Земля буде виділена в постійне користування під комплекс будівель (готель, будинок обслуговуючого персоналу, котельня, огорожа і замощення).
Мова йде про так звану «дачу Андреєва» (Андреєв Олександр Микитович – колишній 1-й секретар Черкаського обкому КПУ; цей будинок у лісі на березі Дніпра використовувався як готель, в якому зупинялися компартійні лідери з Москви, Києві та інших міст під час відвідин Черкас).
У січні 2011 року відділ громадських зв`язків черкаської міліції зробив резонансну заяву про «тіньову схему, за якою з 2003 року екс-керівництво облдержадміністрації здійснило спробу відчуження приміщення готельного комплексу, яке зараз має назву ПП «Гостинний двір». У повідомленні йшлося, що «земельну ділянку, яка обліковується за Черкаською міською радою, просто привласнили – без укладення будь яких договорів та державної реєстрації, без жодних документів, які підтверджують право власності чи право використання земельної ділянки, ласий шматок землі, площею майже 2,5 га, три роки приносив своєму незаконному власнику прибутки, завдавши при цьому державі збитків на 100 тисяч гривень»
Нам вдалося побувати на «дачі Андреєва» й поговорити з директором ПП «Гостинний двір» Олександром Чуприною.

- Олександре Олександровичу, як Ви потрапили на компартійну дачу?

- З 1991 року так звана «дача Андреєва» не використовувалася. Усе було занедбано, захаращено, приміщення розвалювалися. 2005 року ПП «Гостинний двір» взяло в оренду в обласної ради котельню, будинок для обслуги та міні-готель. За дозволу обласної ради ми відремонтували готель. Вартість робіт орієнтовно становила до 1,5 млн. грн. Ми зробили триповерховий комплекс, який може бути прирівняний до 4-зіркового готелю. Тут облаштовано конференц-зал, більярдну, кухню, сауну. У нас є плани щодо використання готелю під час Євро-2012. Зокрема, є домовленість про те, що тут зупинятимуться ветерани англійського клубу «Челсі», які проводитимуть в Україні майстер-класи з футболу.

- З чим Ви пов`язуєте підвищену увагу міліції до вашого комплексу?

- Рік тому тут разом із заступниками побував губернатор Тулуб. Губернатор обійшов наші володіння. Очевидно, що йому тут сподобалося. При мені Сергій Борисович сказав, що непогано було б тут збудувати резиденцію, де можна було б приймати навіть Президента. Судячи з усього, відтоді в обласній адміністрації й почали думати над втіленням цього задуму. Був план «підігнати» об’єкт під Євро-2012, як спортивно-оздоровчий туристичний комплекс. Щоб фінансування здійснювалося за рахунок держави. Але тоді ж я чув, як Тулуб сказав: «Треба починати будувати вже в липні. Треба робити все швидко…»

- А як же з Вами, з орендарем?

- Я сподівався, що вже якщо обласна адміністрація забере комплекс, то мені відшкодують бодай кошти, які я вклав у ремонт – близько 2 мільйонів гривень.
Але губернатор категорично відкинув такий варіант. Розмова велася в одному ключі: «Віддайте Менделєєва – і все!». Як годиться, до «розмови» підключили КРУ, УМВС, податкову. Якось вранці знайшов на автомобілі записку. Мене попередили, що владою дана команда знайти на мене будь-що для компрометації. Якраз тоді було порушили справу по «Гостинному дворі». Робоча версія, що ми самовільно захопили землю, поставили забор, який, до речі, стояв ще за часів Андреєва. Тиснуть по сьогоднішній день. Пригадую, як одного разу близько 10 години вечора телефонує Льошенко (на той час ще керуючий справами ОДА). Каже мені: «Вийди до мерії». Вийшов. Він мені говорить: «Я таких слів не чув в житті…». Так Тулуб «просив» Льошенка віддати «дачу». «Віддай, бо все одно заберу! Команду дам на шматки рвати…»
Якось колишня довірена особа Тулуба, а нині - керівник управління по експлуатації будинку рад і об’єктів комунальної власності Семерей приїхав на об’єкт і телефонує – пустіть на територію. Запитую: «Що ви там робите?»
– Мені треба!
Я йому кажу: «Не можна. Там зараз відпочиває один бізнесмен з охороною. Я просто не рекомендую туди заходити. А він мені:
- А ми теж «охороняємі»…
- Володя, - кажу, - сунешся – то положать «мордою» в траву, і чекатимеш вечора, поки я не приїду.
То він втік і про все доповів Тулубу. Той знову кричав «Я його на шматки порву!»

- І що далі?

- Не знаю. Тулуб хоче до цих 2,6 гектарів приєднати ще три гектари Соснівки та берегову зону. Поки що на березі люди ще можуть вільно відпочивати. Потім – звісно що ні. За проектом, який вже зробив Василь Дмитренко (начальник управління містобудування та архітектури ОДА, - Пров.), на території «резиденції» Тулуба збудують штучні озера з перекидними містками, на березі - причал до яхт. За їхнім задумом спочатку територію передадуть в оренду управлінню Семерея, а потім – приватизують…

Висновки після розповіді Олександра Чуприни пропонуємо зробити нашим читачам самостійно. Зі свого боку, ми б хотіли акцентувати увагу на тому, що нам поки що неясно:
1) чому голова ОДА вимагав «віддати» Менделєєва» не в директора ПП «Гостинний двір», а у Вадима Льошенка?
2) на підставі чого ПП «Гостинний двір», яке взяло в оренду та відремонтувало лише котельню, будинок для обслуги та міні-готель не допускало сторонніх людей на територію дачі (того ж Семерея), якщо земля до минулого четверга знаходилася у власності Черкаської міської ради?
3) чи є бодай одна особа в керівництві області та міста, яка думає не тільки про свою шкуру?"Дача Андреєва" після ремонту


Конференц-зал


Спальня


Сауна


"Не трогать! Имущество С.Б. Тулуба" Майбутній власник вже завозить свої речі?


Пляж (поки що вхід вільний)
Автор: Сергій Цюрюпа
23 квітня 2011  17:00
Коментарi:
alxen 25 квітня 2011 року   18:17:56
Підтримую Бірюка - чисто донецький почерк: гребти все, що очі бачуть. А Одарич? Примушує вибиратись хворих з другої лікарні, щоб 2 гектари землі під нею продати "для бюджету", а 5 гектарів віддає задарма? Поділили з Тулубом хабарі, а черкасцям локшину вішають про "боротьбу з бідністю". Пора згадати Заповіт нашого земляка Великого Тараса "поховайте, та вставайте - кайдани порвіте, і вражою злою кров`ю волю окропіте!"
Бірюк 23 квітня 2011 року   19:22:33
Два залетних пахана - Обдурич і Тулубович ділять черкаську землю за принципом "ти -мені, я -тобі". Чужого не жалко. П`ять з половиною гектарів найціннішої прибережної смуги Соснівки ЗАДАРМА ідуть в кишені донецьких хлопців. А де ж депутати міської ради? Чому не захищають інтереси жителів міста? Ригионально-"вільнодемократичній" від совісті коаліції байдуже - отримали мзду, сіли в джипи та роз`їхались після важкої праці заливати очі.
 
RSS Статтi RSS Статтi RSS Новини RSS Статтi
eKreative
БЛОГИ ПРОВІНЦІЇ