БЛОГИ ПРОВІНЦІЇ


Помогите детям победить рак

Нужна помощь!

 ПОГОДА

ПРОВІНЦІЯ - Інформаційно-аналітичне видання
09.08.2022   
  ОСТАННІ НОВИНИ
Спрут
Ці документи потрапили до нас від відомих у Черкасах політиків. Ми усвідомлюємо, що в даному випадку Провінція може бути використана в боротьбі між представниками чинної влади (командою нинішнього голови ОДА Сергія Тулуба) та влади колишньої. Проте ми оприлюднюємо ці документи через їхню суспільну значимість. Наша принципова позиція така: ми не бачимо особливої різниці між тими, хто пішли (помаранчевими), та тими, хто прийшли (біло-блакитні) - „обоє- рябоє”. Сьогодні про „вчорашніх” розповідають нинішні. Добре. Якщо завтра до редакцію звернуться „вчорашні”, щоб розповісти про нинішніх – теж ласкаво просимо. А як по-іншому?

Ст. 89 Водного Кодексу України
Обмеження господарської діяльності в прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах
Прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.
У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється:
... будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів.

Сьогодні на Черкащині триває перевірка законності будівництва в прибережних захисних смугах уздовж Дніпра, які згідно Земельного й Водного Кодексів є природоохоронною територією. Підставою для неї стало депутатське звернення від 24 червня 2010 року від народного депутата України Григорія Омельченка ( „Гусары, ма-алчать!»; у Провінції давно сформувалося певне ставлення до цієї неоднозначної персони, побудоване на досвіді особистого спілкування з ним. У даному випадку ми абстрагуємося від прізвища заявника та аналізуємо виключно зміст документу) до заступника голови адміністрації Президента України, керівника міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства у сфері земельних відносин Геннадія Васильєва з приводу будівництва індивідуальних будинків на землях водного фонду в межах села Свидівок Черкаського району.
Загальна площа будівництва - 3,1831 га. Ця земля знаходиться на землях водного фонду, які були введені в межі села Свидівок, й знаходилися в оренді у дачного кооперативу „Агро-Каскад”.
25 грудня 2007 року сільрада Свидівка приймає рішення „Про передачу земельних ділянок членам дачного кооперативу „Агро-Каскад” у власність та довгострокову оренду”. Після цього рішення Черкаський районний відділ земельних ресурсів видає державні акти на право власності на земельні ділянки.
Цікаво, що до сьогоднішнього дня зміна цільового призначення землі не проведена. І фактично понад 3 гектари заповідної землі були приватизовані для індивідуального будівництва членами дачного кооперативу „Агро-Каскад”. Чому?
„За матеріалами перевірки, проведеної ДДСБЕЗ України, - пише Григорій Омельченко, - незаконні дії вчинили начальник Головного управління земельних ресурсів у Черкаській області Білик В.Г., який затверджував висновки державної експертизи землевпорядної документації (земельну ділянку отримала його дружина Білик Л.М.), колишній начальник Черкаського районного відділу земельних ресурсів Лєсков О.П. (особисто отримав земельну ділянку), який вніс неправдиві відомості щодо категорії зазначених ділянок, видав державні акти на право власності на земельні ділянки під індивідуальне дачне будівництво (на теперішній час заступник начальника Головного управління земельних ресурсів у Черкаській області), заступник начальника відділу земельних ресурсів Черкаського району Харченко В. Г. , який проводив консультації сільській раді з оформлення тієї чи іншої документації по оформленню права власності (земельну ділянку отримала дочка Харченко Ю.В та син Харченко І.В.), директор ДП „Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою Кілочко В.М., який розробляв кадастрові справи на право власності (отримав земельну ділянку особисто та отримали члени його родини: син – Кілочко Д.В. – директор ТОВ „Земпроект” – зазначене товариство виготовляло всю технічну документацію із землеустрою; дочка – Білан О.В. – голова кооперативу „Агро – Каскад”) та голова Свидівоцької сільської ради Вовк Н.М. , яка не вжила заходів щодо недопущення передачі земель водного фонду у власність. У їх незаконних діях вбачаються ознаки організованості:
- об`єднання окремих зусиль кожного співучасника у взаємообумовлену злочинну діяльність усіх співучасників; вчинюваний співучасниками злочин є єдиним для них усіх; спрямування зусиль кожного співучасника злочину на досягнення загального результату злочину;
- причинний зв`язок між діяннями усіх співучасників і загальним злочинним результатом”.

Перша та остання сторінки депутатського звернення Омельченка

У ході перевірки працівники Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю зафіксували чимало цікавого. Дійові особи плуталися у свідченнях, багато хто з „дачників” відмовлявся давати пояснення, посилаючись на ст.. 63 Конституції України. А член кооперативу Н. Кравець, яка за документами є власником земельної ділянки, пояснила, що не є членом кооперативу, написала заяву на прохання свого знайомого, не отримувала державний акт на землю та не мала бажання ставати власником земельної ділянки біля Дніпра.

„Згідно розрахунку, проведеного Державною екологічної інспекцією в Черкаській області стосовно завдання збитків рибному господарству внаслідок незаконного днопоглиблення мілководдя Кременчуцького водосховища для намиву зони відпочинку в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області в сумі 44 049 484 гривні, - пише Омельченко. – Таким чином у діях службових осіб органів державної влади і самоврядування Черкаської області вбачаються ознаки тяжких корупційних злочинів з ознаками організованості, передбачених ч.2 ст. 364 та ч. 2 ст. 366 КК України.
Зазначені матеріали були направлені до прокуратури Черкаської області для прийняття рішення”.
Але 13 червня 2008 року прокуратура Черкаської області винесла постанову про відмову в порушенні кримінальної справи з боку службових осіб Свидівоцької сільради та дачного кооперативу „Агро-Каскад” „за відсутністю в їх діях складу злочинів”.
На додачу Омельченко повідомляє, що голова Держкомзему України Кулініч приховав факт проведення Державною екологічною інспекцією в Черкаській області розрахунку завдання збитків рибному господарству внаслідок незаконного днопоглиблення мілководдя Кременчуцького водосховища для намиву зони відпочинку в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області в сумі 44 049 484 гривні.
У зв’язку з тим, що державі завдано збитки в особливо великих розмірах (44 049 484 грн.) Омельченко просить перевірити законність рішення Свидівоцької сільради про передачу землі „Агро-Каскаду” та про відшкодування державі завданих цим рішенням фінансових збитків.
Отже, чому прокуратура Черкаської області, яку з 2005 року незмінно очолює Микола Лісовий, не „побачила” порушень в діях голови Свидівоцької сільради, посадових осіб та скромних дачників з „Агро-Каскаду”?
Напевне, причина в прізвищах дачників, які надані Провінції представниками депутатського корпусу Черкаської обласної ради.
Отже, крім вже згаданих у тексті документу прізвищ, землю в Свидівку біля Дніпра під забудову отримали:
- теща голови Апеляційного суду Черкаської області В. Подороги – Катерина Миколаївна Скорик;
- мати судді Апеляційного суду в Черкаській області І. Федотова – Федотова Наталія Миколаївна;
- колишня дружина екс-заступника міського голови Черкас Миколи Стрижака – Ніна Вікторівна Кравець;
- генерал-лейтенант Військового трибуналу Верховного суду України Валентин Павлович Шевченко;
- вже згадана Ніна Кравець, за інформацією наших джерел, - підставна особа; реальний власник „її” земельної ділянки той же генерал-лейтенант Валентин Шевченко;
- ще один смілянин – Горіцький Сергій Миколайович - також не є власником „своєї” ділянки. Земля фактично належить генерал-лейтенантові Валентину Шевченку;
- дружина екс - начальника УДСБЕЗ УМВС України в Черкаській області І. Супруна – Лариса Анатоліївна Супрун;
- дружина колишнього начальника УКБ Черкаської ОДА Юрія Кулика – Ірина Леонтіївна Кулик;
- екс-заступник голови Черкаської ОДА Володимир Бєлий, ще дві ділянки оформлені на його доньку – Тетяну Володимирівну, та дружину - Марину Миколаївну;
- екс-заступник міського голови Черкас Володимир Невесенко;
- дружина колишнього народного депутата України Сергія Пачесюка – Людмила Павлівна;
- голова правління Черкаської продовольчої компанії Олександр Олександрович Гурінович;
- заступник голови правління ВАТ „Черкаське хімволокно” Юрій Юрійович Зайцев;
- депутат Черкаської міськради, син помічника голови облради Миколи Овчаренка – Сергій Миколайович Овчаренко;
- працівник прокуратури Черкаської області Микола Григорович Деменко;
- дружина начальника УДСБЕЗ УМВС України в Черкаській області Владислава Мамчура – Наталія Олексіївна Мамчур.
Також у цьому переліку є прізвища, які ми не називаємо з етичних міркувань: оскільки вони мають близькі, але не родинні стосунки з відомими в Черкасах діячами.
Ми не бажаємо бути суддями в цій історії (тим більше, що судді – в „дачниках”). Звернемо увагу на те, що кожен із високопосадовців -забудовників, докладаючи зусиль для отримання бажаної земельної ділянки, чудово знав, що діє всупереч чинному в Україні законодавству.
Далі буде?
Денис Сирцов

Автор: 
21 липня 2010  17:00
Коментарi:
nevropatoloh 22 липня 2010 року   14:11:02
Підтвердженням того, що сільський голова с.Свидівок Вовк С.М. і її підлеглі замішані в корупційних схемах по продажу земель, особливо біля берега р.Дніпро, є те, що ці люди живуть не по доходах. Сільський голова, землемір придбали дорогі іномарки для себе та членів їх родин, обзавелись нерухомим майном, наймають прислугу. Все це сходить їм з рук, бо їх прикривають люди зі списку наведеного в статті. Хотілось би вірити ,що нинішня влада притягне нарешті до відповідальності таких людей.
умничка 22 липня 2010 року   08:55:39
Мені здається що все буде як завжди............ Пошумлять, товстенькі дядечки зайдуть в кабінети, з товстенькими портфеликами, вирішать питання, знайдуть козла відбувайла і все....
Alya 21 липня 2010 року   23:08:04
Тепер по Свидівку між курей та гусей будуть їздити круті дядьки на джипах. Гарна там місцина - зручно й випити, і закусити, і пострілятися... Такого кіна місцеві жителі ще не бачили. Хай хоч одне добре діло зроблять - скинуться грошенятами та прокладуть дорогу, бо прокуратура буде навідуватись до них частенько...
 
RSS Статтi RSS Статтi RSS Новини RSS Статтi
eKreative
БЛОГИ ПРОВІНЦІЇ