БЛОГИ ПРОВІНЦІЇ


Помогите детям победить рак

Нужна помощь!

 ПОГОДА

ПРОВІНЦІЯ - Інформаційно-аналітичне видання
02.07.2020   
  ОСТАННІ НОВИНИ
Коник-горбоконик від Сергія Олеговича(доповнено)

На початку вересня обласні організації УНП, ВО „Свобода”, Народного Руху України, Трудової партії України оприлюднили звернення до черкаської влади. Одаричу повідомили, що ще трохи – і влада злякано заплющить вуха від потужних акцій протесту, які організують ці політичні монстри.

Мерові нагадали про обіцянку розпочати спорудження монументу Василеві Симоненку. На додаток звинуватили у проведенні усіляких шоу, помпезних заходів, що далекі від українських національних цінностей”. Ну і, звісно:міська влада Черкас залишається антиукраїнською, непатріотичною, байдужою за своєю суттю...”

Залишаючи за дужками переважну частину „аргУментів” підписантів ( оцінити антиукраїнскість Одарича та Шкарабури так само важко, як охарактеризувати рівень милування співом зябликів Громовським та Вакуленком. Критерії оцінювання й того, й іншого відсутні), визнаємо, що на Симоненка владі сказати нічого.

Особливо після того, як два міські парки заставлені скульптурами літературних героїв „Енеїди” та символами вічною любові, важко пояснювати, чому пам`ятник поетові залишається вічним проектом.

Щоб особливо не перейматись дурними думками, Одарич вдався до бородатого технологічного прийому – перемикання уваги суб`єктів на хибний об`єкт. Сьогодні на блозі мера з`явилося повідомлення:Дав доручення муніципальній інспекції навести лад з російськомовними і суржикомовними вивісками у Черкасах. До кінця тижня інспектори мають завітати у кожну фірму чи магазин, де “полюбляють” мову нашого північного сусіда і залишити “привіт” — припис про усунення порушення. Підприємці у свою чергу мають виправитися або на них чекатимуть штрафні санкції.

Прибічникам усього російського відповім одразу: це не утиски російської мови. Інспектори муніципальної інспекції виконуватимуть Правила благоустрою м. Черкаси, затверджені депутатами міської ради. У цих правилах “чорним по білому” написано, що усі вивіски, банери тощо мають бути державною мовою. А державна мова в нас – українська.

А тепер власне моя думка щодо мовного питання: ми живемо і працюємо в Україні, тому маємо поважати українську мову. Мені стає ніяково, коли я, проїжджаючи містом, бачу вивіски, на кшталт “Кулинария”, “Детские развлечения”, “У нас самые низкие цены” “Полуфабрикаты” тощо. Хочуть підприємці з російськомовними вивісками займатися бізнесом, нехай їдуть у Росію.

Більше того хочу оголосити фотоконкурс на найбільш суржикомовну вивіску в Черкасах. Тож присилайте свої фотошедеври”

Це лише на перший погляд мозком черкаського мера на час написання цього шедевру заволодів великий Ктулху. Правильно цей інтелектуальний спіч слід розуміти он як: „а вдарю ка я по москальським вивіскам! Нехай після цього хоч одне падло скаже, що мер– не патріот!”

Тепер після глибокого висновку про „хочутьпідприємцізросійськомовнимививіскамизайматисябізнесомнехайїдутьуРосію” місцеві нацдеми піддадуть остракізму будь-кого, хто бодай натякне про учорашній намір вийти попікетувати й про щось там комусь нагадати. Наступний крок – впровадити у виконкомівських вбиральнях туалетний папір з текстом „Євгенія Онєгіна”. Вичавлювати з черкащан зросійщеність розжареним залізом якось не по-модньому, а от тим, для позбавлення від чого до вбиральні ходять – крєатівчік!

Як добре, що мер та нацдеми знайшли одне одного. Один розводить, інші у захваті - ах, какой душка! Нехай, нарешті, запанує в їхніх душах гармонія, і все в них буде коник-горбоконик!

Семен Бурмило (використано ілюстрації з Ідіотеки Лєбєдєва)

PS. Тішимо себе надією, що ідею з викорінення чужинськомовних вивісок та реклам мер розпочне з себе. Просимо завітати на сайт компанії „Венето”. Він зроблений трьома мовами – англійською, італійською і російською. Україномовної версії немає. Сергію Олеговичу, ніяково від цього стає, чесне слово!

Так само ніяково, проїжджаючи вулицею Чигиринською, бачити, що на черкаському ДОК працює банківське відділення з іншомовною назвою PIRAEUS BANK. Скільки ж ще роботи попереду...

Фото city.ck.ua

Автор: 
16 вересня 2009  17:44
Коментарi:
Sirko 18 вересня 2009 року   14:03:14
За Симоненка всій черкаській владі ганьба! І наци правильно роблять, що їй копняків час від часу дають. Вони, певне що, й самі б уже того монумента встановили, але грошей не мають. А з миру вже збирали – і де вони? Ніхто сказать не може, куди їх влада всобачила. А щодо вивісок, то їх вже давно треба було до одного правопису звести. А то як не „Государъ” то „Cosa Nostra”. Теж мені закордон знайшли. Та тут крок вбік від крикливої вивіски ступиш – в лайно вступиш.
alexband 16 вересня 2009 року   20:01:53
А что, хорошая идея.. после того как добрые одарычоиды раскрасили весь город очень «грамотными» и совсем «несуржикоподобными» надписями с названиями улиц типа «Шєвчеєнка», «Піонєрська» и т.п. это исключительно «своевременно» и «общественно полезно». Но есть одно но. А почему, собственно, только «російськомовними і суржикомовними». Га?. Прежде чем хамить плательщикам местных налогов фразами «Хочуть підприємці з російськомовними вивісками займатися бізнесом, нехай їдуть у Росію» и передавать «прывиты» начните по такой супер логике с ОЧЕНЬ простого.. вот с этого: http://www.photo.ck.ua/details.php?image_id=945 . Действительно.. не нравиться – чемоданвокзаламерика.. И предпринимателям, на которых будет наезжать наша доблестная мэрия советую ссылаться на этот прецедент до тех пор эта вывеска не будет упорядочена, согласно норм правыл благоустройу. Иначе мы вскоре начнём наблюдать на вывесках в городе вывески типА «КиївЗірка», «БджолаЛінія» (Beeline) или «НогаЗемля» (FootTerra). А ещё лучше распространить эти правила и на названия товаров, например, «Голова та плечі» (Head & Shoulders), «Швидка паличка для леді» (Lady Speed Stick) и т.д. и т.п... Работы – непочатый край и фестивали некогда проводить будет, не говоря уже про всё остальное.
 
RSS Статтi RSS Статтi RSS Новини RSS Статтi
eKreative
БЛОГИ ПРОВІНЦІЇ