Анатолій Бондаренко: Власником вертодрому в Пекарях є Сім`я

Анатолій Бондаренко: Власником вертодрому в Пекарях є Сім`яНа противагу монолітній сірій масі правлячої Партії регіонів внутрішні процеси всередині черкаської опозиції нагадують гучне цвірінькання птахів, які повернулися на батьківщину після зимівлі. Зрідка пташиний спів нагадує добре підібраний хор, де кожен знає свою партію. Переважно черкаські опозиціонери займаються тим, що добре вміють – з`ясовують між собою стосунки та шукають винних в локальних та глобальних поразках, котрих за останні три роки було доволі.
На цьому фоні лідер Черкаської обласної організації «Батьківщина», депутат обласної ради Анатолій Бондаренко – фігура хоч і суперечлива, але знакова. У нього є свої «скелети» в шафі, він , бувало, вдається до доволі сумнівного «креативу», проте останні роки саме він є одним із найбільш упізнаванних облич черкаської опозиції. Сьогодні Анатолій Бондаренко докладає значні зусилля, щоб переконати скептиків, що він насправді веде політичну боротьбу з «донецькими», а не займається імітацією боротьби. Наскільки Анатолій Васильович при цьому переконливий, судіть самі.


- Анатолію Васильовичу, якщо можна, охарактеризуйте Ваші нинішні стосунки з Миколою Булатецьким, який гордо носить неофіційне звання «Фактичний переможець парламентських виборів» на 194-му окрузі. Здається, що між Вами є непорозуміння, частина яких виплескується на публіку. Булатецький критикує діяльність, або може – бездіяльність, Черкаської обласної «Батьківщини». Ви – відмовчуєтеся...

- Критика Миколи Івановича – це його особиста думка. Це не позиція партійної організації, а точка зору рядового члена партії. Гадаю, що голові обласної партійної організації не варто втручатися в таку дискусію й виносити її на публіку. Дискусія щодо внутрішньопартійних справ повинна проводитися на бюро, на засіданнях активу. Негоже виходити на прес-конференції до журналістів й починати розповідати казки. Мені здається, що останні дії Миколи Івановича спрямовані на розкол опозиції, а не на те, щоб її згуртувати. Про це свідчить останнє засідання ради опозиційних сил, коли Леонід Даценко, добрий товариш Булатецького, поставив першим питанням порядку денного обговорення заяв Миколи Івановича на його останній прес-конференції.

- ...І що?

- - Ми одностайно вирішили засудити таку поведінку Булатецького.

- Не лише я, але й чимало людей, які знаходяться на узбіччі політичного життя, звертають увагу на екстремістьскі заяви деяких представників об`єднаної опозиції Черкащини під час публічних акцій. З одного боку, добре, що владній команді опираються. З іншого, навіщо вдаватися до закликів викинути Тулуба з вікна його робочого кабінету, навіщо вилізати на військову техніку на Соборній? Чи Ви вважаєте це нормальними аргументами у політичному протистоянні?

- Хочу сказати, що на цій військовій техніці на Соборній був і Ваш покірний слуга, Бондаренко Анатолій Васильович. Я виліз не на БТР, а на бойову розвідувальну машину – на такій я один рік прослужив у розвідроті в армії. Можна сказати, що в такий спосіб я на мить повернувся в минуле.А якщо серйозно... Я не знаю, хто у черкаської влади політтехнолог, але наступного разу, перед тим, як проводити мітинг, я б багато віддав, щоб ту техніку ще раз притягли на площу...

- ...Давайте не будемо про дурість влади. Давайте про заяви опозиції.

- На жаль, з цією владою, як я бачу, діалогу немає. Я пропоную – давайте розмовляти. Справді, іноді заяви , які лунають на мітингах, звучать занадто емоційно. Людей це може насторожувати. Потрібен конструктив і постійний діалог з владою. Треба вказувати на промахи й помилки влади. Я можу виступити у будь-якій програмі, в прямому ефірі, опонентом влади з будь-якого економічного питання. Маю досвід роботи міського голови, голови райдержадміністрації, керівника великого підприємства. Однак доступу в ЗМІ сьогодні практично немає – він узурпований владою. Поширювати інформацію нам можна тільки через Інтернет.

- Ви пропонували Тулубу або членам його команди відкритий діалог перед телекамерами?

- Можу зробити це зараз. Я готовий зійтися з головою Черкаської ОДА Сергієм Тулубом й подискутувати з ним на будь-яку тему.

- Голова Черкаської ОДА прозвітувався про виконану за три роки роботу. Опозиція почула в тому звіті лише те, що їх порівняли з фашистами. Між тим, якщо уважно вчитатись у цей документ, можна побачити чимало цікавих фактів. Недарма ж за результатами рейтингу за 2012 рік голова Черкаської ОДА посів 26-те за успішністю місце серед 27 губернаторів України. Чому опозиція грає з владою в «Чапаєва» замість того, щоб грати в шахи?

- Я постійно вказую колегам по опозиції на необхідність фахового підходу при критиці влади. Одне діло – кричати, інше – професійно вказувати на недоліки, зробивши економічний аналіз процесів, які сьогодні проходять в області. Після такого аналізу Тулуб більше не буде говорити, що біля ОДА галасує купка екстремістів. Є ж значні прорахунки. Нещодавно я побував у Харкові. Так от, тільки но ми заїхали по трасі в Харківську область, я щиро позаздрив харків`янам. У них на дорогах я не побачив (і не відчув, як водій) жодної ями! А, для порівняння, відрізок дороги від Черкас до кордону з Полтавською областю – це жах. Танкові рви, танкові ями. А Сергій Борисович розповідав нам усім, що він залучить 400 мільйонів гривень тільки на дороги. Де ці інвестиці? Я розумію, що щось не вдається. Сам працював на державнй посаді і знаю, скільки нюансів може виникнути у той чи інший момент. Треба відкрито сказати, чому не вийшло. Є в голови ОДА й досягнення. Зокрема, обласна дитяча лікарня, медико-діагностичний центр. Але треба це робити не за рахунок усіх черкащан. Не за рахунок «витряхування» місцевих бюджетів. Подивіться, як до 200-річчя Тараса Шевченка нагинають голів сільських рад, щоб виділили гроші зі своїх бюджетів на різні проекти. У того забирають 70-т тисяч, у того – 100, у того – 30-ть...А потім начальник фінансового управління ОДА Володимир Кулеша звітує, що «то не «нагинання», просто сільські голови неправильно все зрозуміли». Після таких недолугих виправдань мені здається, що піарники черкаської ОДА – у нас на зарплаті.

- З яких причин депутати від об`єднаної опозиції в Черкаській обласній раді поводять себе так пасивно? Є активний одинак Любов Майборода. А де Гресь, Мушиєк, Овчаренко...До речі, і Бондаренко теж? Боїтеся,сидите в засідці?

- По-перше, на останню сесію Ваш покірний слуга не потрапив. То хворів, то був у Києві на нараді. Я думаю, що на наступній сесії всі почують про діяльність фракції «Батьківщини».

- Позачергові вибори у парламент можливі?

- Можливі. Так само можливо й те, що Президент розпускає Верховну Раду і не призначає вибори. Офіційно тому, що в Україні зараз багато нагальних проблем, які потребують чималих бюджетних коштів.

- То час розгортати передвиборчі штаби?

- - Я Вам скажу так: на Черкащині «Батьківщина» працювала і зараз працює в штабному режимі. Постійний моніторинг, наради. Підготовлені члени дільничних комісій, «п`ятірки», «десятки», керівники штабів. Якщо сьогодні буде дана команда, то завтра ми вже почнемо працювати.

- Ваше ставлення до останньої ініціативи міської влади Черкас по реконструкції вулиці Хрещатик очевидне? Воно обмежується встановленням наметів з Вашим фото, де люди збирають підписи проти спорудження паркінгу під сквером за облрадою?

- Ще раз скажу про черкаські дороги. Мій однокласник працює у структурах, наближених до Харківської міськради. Так от – харківське ТОВ «Управління механізації «Аерошляхбуд», яке займається капітальним ремонтов доріг у Черкасах, чомусь дуже мало ремонтує дороги за місцем прописки. У Харкові ремонтують дніпропетровські й донецькі фірми. Я кажу однокласникові: «У нас в Черкасах Ваше знамените підприємство ремонтує дороги...». Він подивився на мене здивовано, бо ледь-ледь згадав таку назву. Запитання, еге ж? Що ж стосується реконструкції Хрещатика, то для Сергія Одарича це своєрідний «план Остапа Бендера» або старт нової передвиборчої кампанії. Ідея позитивна, але вона повинна публічно обговорюватися. Нехай на місцевому референдумі черкащани скажуть: «Так, реконструкція Хрещатика для нас більш важлива, ніж ремонт шкіл, дитячих садків тощо». Що ж до спільних планів Одарича й Тулуба по спорудженню парковки на території скверу, то як депутат обласної ради я ініціював збір підписів проти цієї ідеї. Перепрошую, але скілька в центрі може бути цих парковок? У нас вже є величезна парковка біля Будинку Торгівлі. Мало? Якщо мерові Черкас потрібна методична допомога, то я готовий її надати, як людина, яка будувала великі промислові об`єкти. Наприклад, елеватор для «Нібулона», порти...17 мільйонів хочуть вкласти в цю реконструкцію. Я так прикинув, що цієї суми вистачить тільки для заміни освітлення, підводу комунікацій та заміни каналізації. Якщо Одарич хоче просто «намазати губи», то нехай в цьому зізнається. Нехай скаже, що це буде не велика реконструкція Хрещатика, а реставрація фасадів, ремонт тротуарів, встановлення лавочок і – цим обмежимося. А те, що він розповідає про широкі тротуари...Ну, напевне то – від невеликого досвіду в архітектурі. Оприлюдлнений мером Черкас підхід до реконструкції Хрещатику не можна вважати фаховим. На громадських слуханнях Одарич розповідав, що зараз на Хрещатику 183 дерева. Із них 170 дерев – у напіваварійному стані. Їх мер пропонує зрізати й висадити 300 нових. Яких нових? Як на Соборній площі? Висотою – 1 метр? «Ну, Ви знаєте, - відповів мені мер, - якщо ці дерева не приростуться, то мене на наступний термін черкащани не оберуть...». Як на мене, все прозоро: реконструкція Хрещатику – початок його виборчої кампанії. А загалом на цих слуханнях було 70 осіб, з яких близько 50-ти – працівники місцевого самоврядування й міськвиконкому. А де громада?

- Нещодавно кілька нардепів на чолі з Миколою Томенком не пустили на вертодром у Пекарях. В «Украерорусі» вже спростували заяиву Томенка про те, що вертолітний майданчик – приватна власність...

- Я теж був там разом із Томенком. Є зйомки телеканалу ТВі, де охоронець на запитання Миколи Княжицького сказав: «Це – приватна територія!».

- У приватної території має бути власник. Хто він, на вашу думку?

- Сім`я. Тільки Сім`я.

- А навіщо це Януковичу?

- - Ну, я вважаю, що формально власником є держава. Напевно, охоронець сказав так з переляку. Однак коли охороняються такі державні об`єкти, то повинні бути й професійні охоронці. А там охороняє приватне охоронне підприємство, зареєстроване в Черкасах на вулиці Добровольського. На місці влади я б відкрив ворота й запропонував всім охочим подивитися, що там за 130 мільйонів збудували...Нещодавно голова Черкаської облради Валерій Черняк розповідав, що скоро так, як сьогодні їздять на машинах, завтра всі будуть літати. Раніше, мовляв, і машини були розкіш, а сьогодні вертольоти – нагальна потреба часу. То я хочу, щоб ще при його каденції ми з Пекарів кудись полетіли. Якщо він це зробить, то я стану його палким шанувальником.
18.03.2013 17:00

Автор: Юлій Бютов
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
22:20 20.03.2013 Taras-Shevchenko:
Каневский вертолётодром построин на гос средства Под евро на развития Черкасского аэропорта выделили 17 мил долларов за которые его и построили вместо реконструкции Черкасского аэропорта а потом передан на обслуживание и содержание гос предприятию Украэрорух принудительно и теперь все работники этого вертолётодрома получают зарплату и числятся работниками Украэроруха и весь комплекс в подчинении и на личном контроле ген директора Украэроруха Чередниченка Ю А но относится к администрации президента так закапывают наши деньги.