1002 казка Шехерезади

Кожен ж1002 казка Шехерезадиурналіст, який прийшов сьогодні до Черкаської ОДА на прес-конференцію голови обласної ради Валерія Черняка, мав можливість відчути себе халіфом Шахріяром, якого 1001 ніч заколисувала волоока красуня Шехерезада. Валерій Петрович поставив перед собою амбітну мету – підбити підсумки виборів 2012 на Черкащині. Той, хто чекав продовження мітингової лихоманки, від якої Черкаси й Канів потерпають вже третій тиждень, були відверто розчаровані.
Валерій Петрович, як людина з гарною зарплатнею, може дозволити собі дивитись на метушню політично стурбованих земляків з благодушністю тибетського ченця. Тому, практично не злізаючи з «Гималайських хребтів», Черняк розповів про те, що участь у парламентських виборах узяли 639 тисяч жителів області (62 % від загальної кількості виборців). Скупо порадів маленькому зростанню результату рідної для нього Партії регіонів, відзначив падіння результату «Батьківщини». Крім того, згадав багатостраждальні 194-й і 197 – округи, в яких «підрахунок голосів не відбувся». Це стало можливим через те, що «ми не маємо апробованої політичної бази та належної політичної культури». А ще причина підрахунку голосів полягає в «недосконалості закону про вибори».
Однак, оптимістично підбив підсумок Валерій Петрович, «вибори закінчилися влада продовжує працювати над програмою соціально-економічного розвитку Черкащини на найближчі роки».
- Я вдячний всім черкащанам, які прийшли на вибори, незалежно від тієї позиції, яку вони зайняли, - підсумував Валерій Петрович.
Така оцінка виборів, які добряче трухнули Україну, була дещо несподіваною. Вулиця гомонить, в соціальних мережах «продвинуті» хлопці й дівчата лютують. А в душі Валерія Петровича – штиль. У Провінції виникло припущення, що ми з Черняком бачили вибори в різних країнах. Ймовірно, навіть на різних континентах. Схожі відчуття переживали воїни Радянської армії в Афганістані під час перегляду програми «Время». На Батьківщину щодня йшли тіла їхніх товаришів у цинкових трунах. А тим часом по телевізору розповідали, як воїни-інтернаціоналісти висаджують в кішлаках алеї дружби.
Без надії на успіх ми спробували витягти Валерія Петровича на відвертість.
Запитання Провінції: Яким є Ваше ставлення до фактів надання «матеріальної допомоги» виборцям кандидатами, які в результаті перемогли на своїх округах. Це Яценко, Зубик, Ничипоренко, деякі інші. До речі, ніяких претензій щодо чистоти проведення виборів на їхніх округах у влади немає. Крім того, Ви тільки що заявили, що влада «повинна рахуватися з думкою наших людей». Як це твердження координується з тим, що влада знехтувала думкою десятків тисяч людей, котрі підтримали Булатецького й Даценка. Ви самі підштовхуєте людей до того, щоб вони вдалися до опору тим, хто нехтує їхньою думкою…
1002 казка Шехерезади

Валерій Черняк: Дуже гарне питання! Ви знаєте, я негативно відношуся до корупції. І не тільки стосовно виборчої системи. Мені дуже і дуже обідно, що ми от так от повели себе в нашій країні. молодій і розвивающійся. Ви думаєте, це гарно, коли лікареві дають? Дають вчителеві, чиновнику? Я – протів цього! Тому я думаю, що корені тут, в нашому суспільстві.
Я погоджуюся з вами в тому, що люди, які йшли по округах, вони не бідні. Як той казав? Нє пойман, нє вор! Я не можу судити – хто кому давав, хто кому не давав, скільки давав. Це – негативно для нашого суспільства. Друге. Ви кажете, що влада пронехтувала…Ви скажіть, будь-ласка, влада яким чином вмішувалася? Ви бачили там мене, чи когось з обласної адміністрації? Що ми там розганяли, щось таке робили?
Я менше знаю 197 округ. Я отут був на місті, в Черкасах. Аналогічна, на мій погляд, ситуація, що по 194-му, що по 197-му округах. От коли звернулася Жуковська…Я теж був би в претензії. Якщо чисто – в одній і тій же школі находиться три дільниці і мають три одинакових кількості голосів? Це кидається в вічі чи не кидається? Кидається! Це кидається в вічі, що розповідали, що десь бюлетні схопили? Кидається! А хто, де, які питання давав…Чи купляли, чи не купляли…Я хочу вам ось що сказати. Ви іще і ще раз знаєте, що система наша недосконала. Я, наприклад, погодився б на те, як громадянин, щоб голосування йшло по пальцю. Зайшов, приложив палець, нажав кнопку на комп’ютері, інформація пішла. От тоді б не було ні грошей, ні інших негативних явищ…

Висновок, зроблений нами після 1002 казки Шехерезади у виконанні Валерія Петровича, звучить так: Черняк надибав десь геніального окуліста, котрий начепив на благородний ніс голови облради чарівні рожеві окуляри. Життя в них схоже на перебування у Висячих Садах Семераміди. Тут щасливо живуть ті, що дочекалися Покращення.
Тож нехай благодушність у рожевому кольорі не полишить Валерія Петровича навіть тієї миті, коли у його двері ввічливо постукають революційні матроси…
12.11.2012 19:00

Автор: Кіндрат Булавін
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
20:52 12.11.2012 CompyT:
Голосування пальцями уже відбулося! Влада проголосувала середнім пальцем, який красномовно продемонструвала виборцям. Як би було комп’ютерне голосування, то мали б, напевне, у ВР не менш як 450 депутатів від ПР.