Юлія Тимошенко написала листа виборцям 200-го округу

Юлія Тимошенко написала листа виборцям 200-го округуСела Черкащини готуються до виборів з острахом. Так склалося, що останні роки тут досить дружно голосували за Тимошенко. «Наше село – тимошенкове!» - можна почути і зараз. Проте не скрізь. Певний злам стався на місцевих виборах 2010 року. Злам у свідомості людей, що побачили, як політтехнологи з Банкової віддали вибори на поталу місцевим адміністраціям. Тож вони й постаралися.
Партія регіонів, яка й нині на Черкащині не користується особливою популярністю, виграла місцеві вибори за рахунок адміністративного ресурсу. На селі це прекрасно розуміють. Розуміють і те, що й 28 жовтня може статися теж саме.
…Село Ягубець Христинівського району. Найстаріше з теперішніх сіл, засноване ще у 1542 році. Тут на видному місці, якраз поруч з сільрадою, красується величезний портрет кандидата від влади Антона Яценка. Поруч – літня жіночка стереже портрета, щоб, бува, хтось щось не написав.
У самій сільраді «тушка» - регіонал відкрив громадську приймальню. У ній також чергує жіночка з бібліотеки, приймаючи заявки та запити. Звичайно ж, фікція, але ефекту впізнавання «київського парашутиста» сприяє.
Про опозиційних кандидатів в Ягубцях нічого не знають. Навіть ті, хто доїдуть сюди, матимуть проблеми в організації зустрічей з виборцями – вказівка згори, від райдержадміністрації. Та, в свою чергу, отримала відповідне застереження із Черкас. І спрацьовує безвідмовно – «не вєлєно!».
9 вересня, наприклад, коли до Ягубців завітав чинний депутат, голова Комітету ВР з питань молодіжної політики, сім»ї, спорту та туризму Павло Костенко, особливого пожвавлення в селі не відчувалося. Напередодні голова сільради терміново пішла у відпустку, як і рекомендували «старші товариші». Попередили про відповідальність і деяких авторитетних у селі людей, щоб не «висовувалися».
Директор місцевої школи Володимир Андрущак, знехтувавши попередженням, запросив депутата до школи. Учителі і сам керівник розповіли про проблеми: нагально їм належить обладнати приміщення шкільного туалету та придбати хоча б одного комп`ютера, бо старий більше схожий на ЕОМ, ніж на комп`ютер.
Село, як відомо, живе школою. Педколектив у Ягубців дружний, кваліфікований, та дітей все меншає. Нині тут навчається 70 учнів. Молодь тікає з села – ні роботи, ні дозвілля. Залишаються ті, хто вже не в змозі кудись їхати.
- За кого б ви проголосували б на виборах? – питаю літню бабцю, що пришкандибала на зустріч з депутатом.
- Та вони всі однакові, тільки під себе гребуть.
- А якщо гроші хто даватиме, скільки вас влаштує, щоб віддати свій голос?
- Думаю, гривнів 20 мені вистачило б. Та хто їх дасть?
Проблеми села: дороги, по яких і пройти важко, неякісна вода, розпаювання, не отримання надбавок до пенсій дітям війни, нестача робочих місць.
- Як же ви виживаєте? – питаю кремезного літнього чоловіка, що приїхав сюди на велосипеді.
- Тільки з городів. Роботи немає ніякої…
Колись тут був радгосп, робота кипіла, в школі навчалося до 300 дітей, а в дитсадку не вистачало місць. За новітніх часів радгосп перетворили в державне підприємство, змінилося сім директорів, кожен хазяйнував на свою кишеню. Довели господарство до повного банкрутства. Залишилася земля та купа нічийного брухту, який розтягують місцеві «підприємці».
- Чув, що ви прийняли закон про Земельний банк, то тепер і цю землю заберете, залишивши нас рабами? – питає чоловік років п`ятидесяти. – То за кого ж нам голосувати?
- От прийде знову Юля Тимошенко – вона порядок наведе, - відповідає якась жіночка.
Віра в доброго царя (царицю) у наших людей - свята. До речі, питання про звільнення Тимошенко cтавлять і в цьому, і в сусідніх селах. Люди ще на щось сподіваються…
Невеличкий, але необхідний відступ. Саме на селищах і в селах, віддалених від міст, де менше жителів й практично відсутній будь-який контроль, слід чекати найбільше порушень і фальсифікацій. Тут проживає літній і не дуже активний електорат. Тому члени комісій, які формуються з незрозумілих і «лівих» партій, виконуючи замовлення тих, хто їх поставив, будуть діяти найбільш брутально.
Наприклад, видавати тільки один бюлетень (партійний) замість двох. А інший– з прізвищами мажоритарників – ховати і заповнювати самостійно, ставлячи позначку біля прізвища правильного кандидата від регіоналів ( наприклад, Яценка).
Тобто, людина розписується у корінці, що він отримав 2 бюлетені (бабульки / дідульки не в курсі, скільки бюлетенів має бути), йде й голосує за улюблену партію, а ось мажоритарника члени дільничних комісій оберуть за нього.
Ще один досить популярний прийом фальсифікаторів. У списки вносяться всі померлі люди. У села навряд чи доїдуть досвідчені спостерігачі, а ті, що й будуть – запрошуються «на сто грамів». Отож, скільки вдасться записати «мертвих душ» , на всіх привезуть протоколи і всі заповнять за кандидата від влади.
Техніка підрахунку голосів також містить немало «прийомчиків». Так, при підрахунку голосів бюлетень не піднімають і оголошують «за» провладного кандидата, навіть якщо там інший кандидат або бюлетень зіпсований. Активно-агресивних спостерігачів не буде, а інші члени комісії не знають Закон. Тому у відібраних бюлетенях за кандидата від влади буде стільки, скільки вдасться «намахлювати».
При цьому на дільницях не буде оголошуватися кількість отриманих бюлетенів. Бо фальсифікатори зацікавлені в зайвих бюлетенях, щоб їх було побільше. Вони використовуються згодом «своїми» людьми, і реєструються нібито, як видані для виправлення помилки.
При здачі бюлетенів та протоколів у ОВК фальсифікатори не здаватимуть печатку дільничної комісії. Тому якщо на ОВК виявиться, що голосів не вистачає, можна виготовити «уточнений» протокол - вже без участі і контролю спостерігачів.
Звичайно, це далеко не повний перелік…

У цілому ситуація по 200-му округу не може не хвилювати. По всьому видно, що заради потрібного результату місцева влада кістьми ляже. І добре, якщо своїми…
В Умані, зокрема, нарахував понад два десятки величезних портретів Антона Яценка. Влада таки сподівається «завести його городами» до Верховної Ради.
Однак днями Юлія Тимошенко надіслала відкритого листа виборцям 200-го округу. Опозиційний лідер звертається з проханням підтримати кандидатуру Павла Костенка. «Знаю Павла впродовж багатьох років, - наголошує Тимошенко. - Вірю йому, як собі… Павло нас не зрадив. Навпаки – за цей час він на власному прикладі продемонстрував, що розділити бізнес і депутатську діяльність можливо й необхідно. Хоч, зрозуміло, далося йому це нелегко. Присутність таких людей, як Павло Костенко, у залі суду, в тяжкі для мене хвилини, додавали сил і впевненості у своїх силах».
Цей лист став неприємним сюрпризом для декого з керівників центрального штабу ВО«Батьківщини», які нині мостять мости до серця Арсенія Яценюка.
Сама поява цього листа свідчить про те, що думкою Тимошенко відносно кандидатур до партійного списку нехтували. Підтверджується теза про те, що нинішній «Батьківщині» жива й здорова лідерка на своєму посту не потрібна.
Висновок: на загальному тлі інтриг, сварок і суперечок опозиції гроші плюс адмінресурс Яценка цілком можуть переважити і дозволити виграти округ.
14.09.2012 15:00

Автор: Володимир Кулеба
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter