"Молодим - "вєздє у нас дорога". Але не на Черкащині, де 50% безробітних - молодь

"Молодим - "вєздє у нас дорога". Але не на Черкащині, де 50% безробітних - молодьОдна з проблем, які обговорювали днями під час під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі - працевлаштування молоді.

За словами заступника директора Черкаського обласного центру зайнятості Світлани Кочанової, 50% безробітних мешканців Черкащини - це саме молоді люди.
- Цьогоріч протягом 9 місяців до нас звернулось 999 випускників вишів, 567 – ПТУ, 107 – шкіл, - констатувала Світлана Кочанова. - За 10 місяців цього року ми працевлаштували майже 14 тисяч молодих людей, а понад 7300 тимчасово було залучено до оплачуваних громадських робіт. 189 молодих людей отримали одноразову виплату для зайняття підприємницькою діяльністю. 3500, що мали незатребувані ринком праці професії або ж їх не мали взагалі, пройшли перенавчання.
За словами начальника навчальної частини ЧДТУ Олега Григора, частина роботодавців все ж зацікавлена саме у молодих спеціалістах – аби привити їм корпоративну культуру, навчити саме власному професійному рівню – і 20% студентів знаходять свого роботодавця ще на рівні проходження практики.
- Ми постійно моніторимо ринок праці, - зазначив Олег Григор. – Наразі проходить процедуру ліцензування нова спеціальність, яку плануємо впровадити із наступного року – оскільки ринком праці виявились затребуваними фахівці із природоохоронних хімічних технологій.
Олег Григор розповів, що до ЧДТУ надходять запрошення на роботу для випускників від підприємств практично з усіх куточків України. Мало того: черкаські студенти виявились затребуваними за кордоном і в ЧДТУ нині діє німецький центр – тут сподіваються на постійну співпрацю стосовно проходження практики із німецькими підприємствами. Цьогоріч 6 студентів ЧДТУ свою практику проходили на корпорації «Фольксваген». Діє також угода зі ще однією німецькою оптичною фірмою «Лімо» – щороку, після екзамену, що включає і знання мови, 5 кращих студентів запрошують для проходження практики.
- Але в основному ми орієнтуємось на Україну – і хочемо, щоб висококваліфікованими робітниками був наповнений саме наш ринок праці, - констатував Олег Григор.
30.11.2012 11:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter