На Полтавщині з перекинутої вантажівки розлилося 22 тонни отрутохімікатів, які везли з Черкас

На Полтавщині з перекинутої вантажівки розлилося 22 тонни отрутохімікатів, які везли з Черкас 21 березня о 8.40 у селі Олексіївка Гребінківського району Полтавської області перевернулася вантажівка "Вольво". В автоцистерні-причепі знаходилось 22 тони отрутохімікатів. Все вилилось на землю. Водія затиснуло в кабіні, чекав допомоги рятувальників майже годину.
"Автівка везла з Черкас трасою "Київ-Харків" карбамідо-аміачну суміш, мінеральне добриво. Коли їхала через село, її підрізали помаранчеві "жигулі", - розповів Віталій Шкаревський з з Полтавського обласного управління МНС. - Щоб уникнути зіткнення, водій вивернув кермо, машину занесло на узбіччя й перевернуло на бік. Цистерна тріснула й хімікати вилились на землю".
Місцеві розповіли, машина перекинулась біля місцевого магазину продуктів. Калюжа з отрутою була близько 5 метрів у діаметрі.
"Суміш пахла як солярка, - повідомив місцевий Олексій. - Водій був при тямі. Кабіну погнуло, двері заклинило. Сам вилізти не міг, притиснуло кермом. Ми його з односельцями спочатку ломами хотіли визволити, та нічого не вийшло. Тоді просто морально підтримували, щоб не втратив свідомості".
В селі розказали, що службу порятунку чекали більше 40 хвилин.
"Коли ми приїхали, вантажівку поставили на колеса за допомогою крану, - поділився Віталій Шкаревський. - Калюжу з добривом засипали землею й викачали. Загрози довкіллю немає. Водія з кабіни вирізали гідравлічним обладнанням. З переломом правої лопатки та струсом головного мозку відвезли до Гребінківської центральної районної лікарні".
В Гребінківському районному управлінні МНС повідомили, після надання невідкладної медичної допомоги, чоловік поїхав лікуватися за місцем проживання у Черкаси.
Жителі Олексіївки вважають його героєм.
"Він ризикнув своїм життям, щоб врятувати інше, - розказала 50-річна Надія з Олексіївки. - А винуватець події, наш, місцевий. З місця аварії втік, додому приїхав пізно ввечері. Каже, що не причому".

Сергій Рибалко gazeta.ua
23.03.2012 09:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter