Черкаські рятувальники провели навчання в ТРЦ "Хрещатик-Сіті"

Як інформують в УМНС області, 29 лютого в центрі Черкас пройшли комплексні тактичні навчання Увагу рятувальників напередодні свого відкриття привернув унікальний і не лише для Черкас, а й для України торгово-розважальний комплекс «Хрещатик-Сіті».
Черкаські рятувальники провели навчання в ТРЦ "Хрещатик-Сіті"

«Хрещатик-Сіті» -перший та найбільший в Черкасах торгівельно-розважальний центр формату Fashion Center, що відповідає вимогам сучасного торгового центру.
У чому ж полягає його унікальність? По-перше у його архітектурно-будівельній складності, адже цей торговий комплекс побудований одразу у 5-х рівнях, 2 наземних поверхи та 3 підземних. По-друге, загальна площа усіх торгівельних та технічних приміщень центру - 25 000 кв.м., що є найбільшою з поміж подібних закладів в Україні. І по-третє, в денний час у будівлі крім обслуговуючого персоналу, а це приблизно 150 осіб на кожному поверсі, розраховане одночасне перебування понад 1000 людей. Враховуючи ці особливості цей об’єкт, як і кожен заклад із масовим перебуванням людей викликає підвищену увагу з боку рятувальників, для яких безпека людей завжди є пріоритетним напрямком під час реагування на будь яку надзвичайну подію.
Черкаські рятувальники провели навчання в ТРЦ "Хрещатик-Сіті"

Тактичним задумом навчань передбачалось, що через коротке замикання електрообігрівального приладу в орендованому приміщенні на 2-му підземному поверсі виникла пожежа. Поки розгублений продавець повідомляв про загорання в адміністрацію, збільшувалася загроза розповсюдження пожежі на сусідні приміщення та на вище розташовані поверхи. Як часто буває у таких випадках, серед відвідувачів почала наростати паніка.
Враховуючи, що «Хрещатик-Сіті» відноситься до об’єктів із масовим перебуванням людей, диспетчером оперативно-диспетчерської служби одразу після отримання повідомлення про надзвичайну подію, усі пожежно-рятувальні підрозділи Черкаського гарнізону МНС були направлені до місця події за підвищеним номером виклику.
Треба зазначити, що пожежі на таких об’єктах відносяться до найбільш складних та небезпечних, оскільки, висока температура всередині приміщень які не мають віконних прорізів, а також сильне задимлення сходових клітин, коридорів, холів та інших шляхів евакуації створюють найбільшу небезпеку для життя людей, особливо для тих що не здатні до самостійного пересування та евакуації. До того ж зазвичай, проведення робіт із ліквідації надзвичайних подій в торгівельних закладах істотно ускладнюють швидке поширення вогню через вентиляційні канали, шахти, люки, інші комунікації, а також деформація, та обвалення будівельних конструкцій.
Загалом рятувальники перевіряючи боєготовність Черкаського гарнізону під час гасіння великих і складних пожеж у ході проведення цих навчань поставили перед собою кілька важливих завдань. Зокрема, не лише вивчити планування та технічні особливості об’єкта, а й враховуючи архітектурну специфіку торгівельно-розважального центру тренувати керівний склад середньої ланки пожежно-рятувальних підрозділів черкаського гарнізону МНС у проведенні бойового розгортання та дій за різними схемами. Як завжди, під особливою увагою опинилися газодимозахисна служба МНС, на яку буде покладено основне навантаження під час проведення рятувальних заходів під землею та служба організації зв’язку.
Для гасіння пожежі, крім підрозділів міського відділу МНС, було залучено ще й курсантів академії пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля. Усього в навчаннях взяли участь 48 рятувальників та курсантів, 7 одиниць пожежно-рятувальної та спеціальної техніки.
За словами керівника навчань, першого заступника начальника Територіального Управління МНС у Черкаській області Сергія Сташенка, навчання дозволили відпрацювати питання взаємодії підрозділів УМНС області з адміністрацією об'єкта та оперативними службами міста, провести тренування адміністрації та обслуговуючого персоналу під час евакуації з приміщень ТРЦ відвідувачів та штатних працівників. Перевірити роботу підрозділів в умовах складного планування об’єкту та сильної задимленості, він також підкреслив, - десятки штабних кабінетних відпрацювань різних ситуацій не замінять одного практичного навчання, коли рятувальники, керівники підприємства та пожежно-рятувальних підрозділів особисто на місці відпрацюють кожен свій маневр».
01.03.2012 13:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter