Новина читача: Закриття садочків влітку. Чи буде насправді економія?

Новина читача: Закриття садочків влітку. Чи буде насправді економія?Останнім часом громадськістю Черкас активно обговорюються плани департаменту освіти та гуманітарної політики, щодо закриття в літній період на один місяць ДНЗ. Метою цього заходу нібито є економія 3-3,5 млн. грн. Розголос даного питання змусив очільників департаменту дати пояснення своїх «планів» економії та оптимізації в дошкільній освіті.

З коментаря Є. Степка випливає, що основним джерелом економії буде відсутність подвійної оплати педпрацівникам під час чергової відпустки. Але ця інформація не відповідає дійсності. Насправді, економія відбувалася і в попередні роки за рахунок зменшення наповнюваності груп ДНЗ влітку (50-60%). З червня до вересня відбувалося зведення низьковідвідуваних груп, що давало можливість:
- Провести ремонтні роботи у всіх групах по черзі;
- Надати чергову відпустку вихователям і няням.
При цьому ніяких взаємозамін не відбувалося. Ось маленький приклад: якщо під час навчально-виховного процесу в садочку працює 6 груп, то під час оздоровчого (влітку) їх кількість скорочується до трьох. В результаті цього вихователі та няні йдуть у чергову відпустку двома етапами – 1-ша група в червні-липні, 2-га – в липні-серпні. Що виключає необхідність взаємозамін, а отже і подвійної оплати.
Натомість цього року пропонується «плаваючий» графік роботи ДНЗ влітку. Ось той самий приклад: якщо в садочку працює 6 груп, то 1 міс. вони не будуть працювати взагалі, а в наступному місяці будуть працювати всі 6 груп (за рахунок дітей, які прийдуть із сусіднього садочку). Тобто між першим і другим прикладом у кінцевому результаті ніякої різниці немає, а відповідно і економії. Економія грошей відбуватиметься максимум на комунальних послугах, і то це буде частково нівельовано, оскільки поки один садочок не буде споживати електроенергії, води та ін. комунальних послуг взагалі, то інший їх буде споживати на повну за рахунок 100% наповнюваності.
Тож виникає питання_а яка ж тоді мета закриття садочків і як насправді буде відбуватися економія 3-3,5 млн. грн.? Є два варіанти:
- або очільники департаменту кажуть неправду і працівники ДНЗ будуть відправлятися у відпустку за власний рахунок, поки садочок не буде працювати;
- або насправді економія відбувається уже зараз за рахунок зведення груп та відправляння вихователів та нянь у неоплачувану відпустку, неоплачувані лікарняні і т.д. І поки всі зосередили свою увагу на планах економії, яка має відбуватиметься влітку, вона відбувається зараз. Але для звітності було придумано «плаваючий» графік роботи ДНЗ влітку, який дозволить департаменту освіти пояснити джерела зекономлених 3-3,5 млн. грн.
Перевірити, який з цих варіантів правильний можна лише за допомогою контролюючих органів. Кінцеве рішення про закриття ДНЗ буде за депутатами Черкаської міської ради. І перш ніж приймати рішення вони повинні всебічно вивчити дане питання і не ставати співучасниками цієї афери. Тому що якщо дозволити департаменту освіти провернути цю «аферу», то в наступні роки їх «економія» збільшуватиметься в арифметичній прогресії. Тож краще вирішувати цю проблему зараз, ніж коли це буде запізно.

oleg_cherkasy
18.02.2013 17:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter