КВУ: повернути ситуацію навколо 5 проблемних округів у правове поле надзвичайно важко

КВУ: повернути ситуацію навколо 5 проблемних округів у правове поле надзвичайно важко Ситуація довкола 5-ти проблемних округів давно вийшла з правового поля і повернути її туди буде надзвичайно важко.
Таку думку у коментарі Gazeta.ua сказав голова Комітету виборців України Олександр Черненко.
Зазначимо, що парламентська опозиція вимагає від ЦВК встановити результати виборів до Верховної Ради в округах № 94, 132, 194, 197, 223 за протоколами ДВК. Відповідний проект постанови №2166 за підписами голів трьох опозиційних фракцій зареєстровано в парламенті в понеділок
"Ситуація щодо цих округів взагалі давно вийшла із правового поля. До цього призвів сам факт, що ЦВК не встановило там результати виборів, не маючи на це повноважень. І будь-які спроби її повернути у це правове поле будуть мати сумнівну легітимність", - зауважив він.
На думку Черненко, все ж таки, більш імовірним способом вирішення питання із проблемними округами є перевибори.
Він зауважив: "Зараз треба думати, як вийти з цієї ситуації. Чи це буде проведення нових виборів у цих округах, чи те, що пропонує опозиція, - визначити результати за протоколами ДВК. Та якщо брати той же 94 округ, то там окружна виборча комісія встановила результати якраз по протоколах ДВК, а вже потім судом було скасовано результати по кількох дільницях. І якщо встановлювати в цьому окрузі результати виборів по протоколам ДВК не враховуючи рішення судів, то це теж буде порушенням закону. Звісно, ми розуміємо, що рішення судів були політичними, але вони є. А якщо ж встановлювати результати голосування із врахуванням рішень суддів, то, знову таки, там виграє не той, хто виграв насправді".
Черненко додав, що подібний законопроект опозиції наразі має лише політичну мету і у нього немає шансів на реалізацію.
05.02.2013 12:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter