Одарич: у Черкасах збитковий тариф на водопостачання та водовідведення

Одарич: у Черкасах збитковий тариф на водопостачання та водовідведення Як інформують у Черкаському МВК, причина заборгованості комунального підприємства «Черкасиводоканал» перед енергетиками і тепловиками полягає у тому, що тариф на водопостачання і водовідведення у Черкасах збиткові. Вони покривають витрати лише на 70 %. Щомісяця водоканал несе мільйонні збитки. Нині борг КП «Черкасиводоканал» перед ВАТ «Обленерго» складає близько 2 млн. грн. Стільки ж завинило підприємство і «Черкаситеплокомуненерго» за роботу підкачувальних насосів.
— Минулого тижня Черкаський РЕМ (структура ПАТ «Обленерго») попереджав нас про те, що відключить водоканал від постачання електроенергії. Це призвело б до того, що вода подавалася б максимально на другий поверх і за графіком. У процесі перемовин із енергетиками нам вдалося відтермінувати відключення. Але довго так тривати не може. «Водоканал» продовжує накопичувати борги і причина цьому – збитковий тариф, — говорить міський голова Черкас Сергій Одарич.
За його словами, нині тариф на водопостачання та водовідведення затверджується у Києві в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики. Останній раз вартість послуги регулювалася кілька місяців тому. І то зростання відбулося по одній зі складових, не враховуючи, що зросла вартість коагулянту, мінімальної заробітної плати, електроенергії тощо. Тоді тарифи зросли на 8%. Для того, щоб «Черкасиводоканал» працював без збитків і не нарощував боргів, тариф необхідно скоригувати на 30-35%. Проте держава цим займатися не буде, переконаний Сергій Одарич.
Він заявив, що з тарифами гратися не треба. Держава почне розв’язувати цю проблему, коли по всій Україні станеться житлово-комунальний колапс. Сергій Одарич переконаний, що якщо держава не підвищить тарифи до рівня економічно обґрунтованого, тоді вона має компенсувати різницю. Міський бюджет не зможе знайти відповідної суми, адже вона складатиме 20-30 млн. грн.
— Ця сума утричі перевищує ту, що торік виділяли на ремонт черкаських доріг, — говорить Сергій Одарич.
28.05.2012 16:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter