Де "про культуру" в управлінні культури Черкаської ОДА?

Двотижнева “дипломатична” хвороба начальника управління Черкаської ОДА. Трудові книжки й кадрові документи, які передаються з вікна черкаського Білого дому в припаркований поруч автомобіль. Депутати від фракції “Свободи”, які стають свідками “рейдерського захоплення управління” в облдержадміністрації, а потім на брифінгу демонструють внутрішні документи управління з “мокрими” печатками...

Що не кажи, але життя чиновників в Черкаській обласній адміністрації — це “адреналін юкрейн”...


19 квітня в холі Черкаської обласної ради депутати від фракції “Свобода” заявили, що правоохоронні органи вивчають “єралаш” з документацією в управлінні культури та взаємозв`язків з громадськістю Черкаської ОДА. Свободівці мають підозри щодо причетності до “ймовірних корупційних дій” з боку заступника голови Черкаської ОДА Сергія Овчаренка та т.в.о. начальника управління культури та взаємозв`язків з громадськістю Миколи Сухового.
Де "про культуру" в управлінні культури Черкаської ОДА?
Фото "Вичерпно"

Обидва значилися підписантами в комунальному об`єднанні “Централізована бухгалтерія при управлінні культури Черкаської ОДА” (дана структура займається фінансуванням обласних закладів культури, засновником яких є Черкаська облрада). Обидва, вважають свободівці, могли б отримувати виплати через дану структуру.

Підтвердити чи спростувати інформацію депутатів від “Свободи” прямо під час брифінгу міг би начальник управління культури та зв`язків з громадськістю Олег Островський. Проте з 12 квітня він перебуває на лікарняному. Чимало людей в ОДА вважають, що хвороба Островського — дипломатична. На телефонні дзвінки він не відповідає другий тиждень поспіль...

Демаршу “свободівців” передували драматичні події в самому управлінні. 13 квітня всіх працівників вотчини Островського запросив до себе 1-й заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль. Він повідомив, що управління культури і взаємозв`язків з громадськістю Черкаської ОДА стає Департаментом. У зв`язку з цим всі службові документи управління слід передати за описом.

При цьому, оскільки керівник управління хворіє, тимчасово виконуючим обов`язки начальника новоствореного Департаменту на момент відсутності Олега Островського призначають Миколу Сухового.

Одразу після цього два працівники управління закрилися в кабінеті і...Через деякий час камери спостереження Черкаської ОДА зафіксували, як з вікна першого поверху Черкаської ОДА(управління культури розташоване на першому поверсі облдержадміністрації, - Пров.) передаються документи, які після цього -переносяться в припаркований поруч автомобіль.

Втрутилася служба охорони. Частину документів “винесуни” повернули, частина — зникла... Зокрема, зникли особові справи працівників. Кабінет, в якому зберігалися особові справи й трудові книжки, було опечатано. Про несанкціоновану виїмку документів не уповноваженими особами складено акт. Два “винесуни”(один з них — кадровик) після цього очікувано захворіли (і хворіють по цей день). Керівник управління Олег Островський публічно не реагує на події в очолюваному управлінні і не відповідає на дзвінки...

Запитання без відповідей

1. На брифінгу в обласній раді депутаті від “Свободи” демонстрували внутрішні документи з управління культури та взаємозв`язків з громадськістю з “мокрими” печатками. Це сталося через 5 днів після виносу документів з управління. Як ці документи опинилися у “Свободи”? Як так сталося, що вони “випадково” та майже в повному складі стали свідками “рейдерського захоплення управління” 13 квітня? Чому одразу не повідомили в правоохоронні органи про те, що мають на руках внутрішню документацію Черкаської ОДА?

2. Засновником комунального об`єднання “Централізована бухгалтерія при управлінні культури Черкаської ОДА” є Черкаська обласна державна адміністрація. Дане КО — неприбуткова установа. Централізована бухгалтерія — така собі “транзитна станція” для грошей, які виділяються з бюджету, на утримання закладів культури Черкаської області.

Сергій Овчаренко був призначений на посаду голови ліквідкомісії старого управління культури розпорядженням губернатора Юрія Ткаченка. Будучи підписантом від КО “Централізована бухгалтерія...”, він поставив підпис лише під одним документом — запитом до Черкаської облради з приводу довзолу на упорядування документації “Централізованої бухгалтерії...”. Ніяких фінансових документів ні він, ні Микола Суховий не підписували. Обидва не числилися в штаті “Централізованої бухгалтерії...”. Обидва не отримували там ніякого прибутку ні для себе, ні для сторонніх осіб. Обидва є в цій історії відвертими цапами-відбувайлами. Кому вигідно?

3. Після реорганізації управління культури в травні 2016 року й призначення керівником черкаської культури Олега Островського(козака, громадського діяча й журналіста, але в першу чергу всеж — бізнесмена) про культуру в управлінні культури... майже не чути. Чути про кадрові призначення, про скандальні історії і про нюанси в розподілі грошей. Нонсенс: в управлінні культури говорять про що завгодно, переважно — про гроші, але не про те, як культуру підтримувати й розвивати. Чи не в цьому корінь проблеми? Де "про культуру" в управлінні культури?
Де "про культуру" в управлінні культури Черкаської ОДА?

Геннадій Саприкін
24.04.2017 20:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter