Немає принципових заперечень...

Немає принципових заперечень...Заповідник, в якому зупинився час”. Під такою назвою у серпні 2016 року вийшов наш матеріал про змістовне й емоційно-насичене листування з представниками колективу Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника.

Мальовнича природа, прекрасні архітектурні споруди, стрімка Рось...І реальне відчуття, що Машина Часу перенесла тебе десь так у 70-х роки минулого століття. Чому на такій величезній за обсягом території не зробити вдосталь “заманух” для відвідувачів? Щоб сюди ходили не лише місцеві рибу ловити...

Непрямою відповіддю може бути історія, про яку розповіли представники української компанії, що вирішила зробити подарунок — побудувати тут власним коштом дитячий майданчик. А після введення його в експлуатацію — передати на баланс Корсунь-Шевченківського заповідника.

Інвестор пішов традиційним шляхом. Спочатку його ідею підтримали депутати Корсунь-Шевченківської міської та районної рад. Схвально до ідеї поставилися в Корсунь-Шевченківській РДА. Інвестор готовий був вкласти у спорудження дитячого майданчика близько 200 тис. грн. За задумом він повинен був бути таким.

Немає принципових заперечень...


До речі, на території Заповідника дитячий майданчик вже був, але з часом став непридатним для користування. Здавалося б — які перешкоди?

У червні-липні 2016 року керівництво Корсунь-Шевченківського району напряму звернулося до міністра культури України Євгенія Нищука та в Мінінстерство екології та природних ресурсів України з проханням підтримати дану ініціативу.

21 вересня 2016 року перший заступник міністра культури Світлана Фоменко в офіційній відповіді на адресу виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міськради зазначила, що “міністерство не має принципових заперечень” відносно зведення дитячого майданчику.

Аналогічною за змістом була відповідь Департаменту з питань заповіднохї справи мінекології та природних ресурсів від 26 вересня 2016 року. Дослівно: “...цільове призначення дитячого майданчика для масового відпочинку та оздоровлення не суперечить вимогам Закону України “Про природно-заповідний фонд України”.

Проте віз і нині там. 28 лютого 2017 року голова Корсунь-Шевченківської РДА В. Клименко знову звертається до директора Заповідника Парасковії Степенькіної щодо встановлення майданчику.

Реагуючи на це, Парасковія Яківна знову направляє запити в Мінкульт та Мінекології: чи не суперечить встановлення дитячого майданчику цільовій концепції...

- На вже просто смішить така ситуація, - сказав Провінції представник інвестора. - Нещодавно мали розмову з керівниками вашої області щодо намірів побудувати в регіоні потужне переробне підприємство. Однак на запитання “коли?” від вашої влади жартома відповідали: “Слухайте, ми тут майже рік не можемо майданчик дитячий встановити за 200 тисяч...Які вже тут десятки мільйонів на завод?”

За нормальних умов спорудженння майданчика зайняло б два-три тижні. Після цього б перерізали стрічку та пустили гратись дітлашню.

Однак можна й по-іншому, що успішно демонструють у Заповіднику, в якому зупинився час.

Цікаво, скільки ще триватиме тяганина?

Сергій Цюрюпа
15.03.2017 18:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter