Фінансовий "гопак" в черкаській культурі

Фінансовий "гопак" в черкаській культурі Минулого тижня Провінція писала , як ліквідоване навесні 2016 року управління культури Черкаської ОДА замість того, щоб забити двері дошками хрест-нахрест і вивісити табличку “Всі пішли на...”, продовжує бурхливу бюрократичну діяльність. Більше того 2017 року Черкаська обласна рада вже виділила на нібито ліквідоване управління культури Черкаської ОДА понад 1 мільйон гривень.

На даний момент в управлінні культури Черкаської ОДА в поті чола трудяться тільки два “ліквідатори” - голова ліквідкомісії та заступник. Будь-хто може спитати у Олександра Вельбівця і його підопічних депутатів: чи не замало мільйона гривень на утримання цих персонажів казки про Ріпку, які майже 11 місяців “ліквідують — ліквідують, але все ніяк ліквідувати не можуть” ?

Проте на цьому фінансові викрутаси в черкаській культурі не завершуються. З кінця 90-х років левова частка платежів по всім закладам культури Черкащини проводиться через комунальну організацію “Централізована бухгалтерія при управлінні культури”. Хто з колишніх губернаторів був ініціатором створення цього маленького підприємства — Анатолій Даниленко чи покійний Володимир Лук`янець — встановити важко.

В складі управління культури Черкаської ОДА структурний підрозділ “Централізована бухгалтерія...” відсутній. Однак в 2016 році через неї проведено платежів на понад 300 мільйонів гривень. Переважно це виплата зарплати працівникам театрів і філармонії, музеїв, заповідників і бібліотек, численних творчих колективів Черкаської області.

У складі “Централізованої бухгалтерії...” працює 7 осіб з місячним фондом оплати праці в 22 400 гривень. Зарплату вони отримують з обласного бюджету. Але самий пікантний момент — головний бухгалтер... не має права підпису на фінансових документах. Історично в Черкаській ОДА так склалося, що “Централізованою бухгалтерією...” керували... держслужбовці ОДА.

На сьогоднішній день фактично роботою “...бухгалтерії” керує один із заступників губернатора та один із працівників управління культури та зв`язків з громадськістю (прізвища нам встановити поки що не вдалося).

Комунальна організація за своїм положенням має право займатися господарською й фінансовою діяльністю з метою заробляння грошей на власне утримання. Це крім виплати зарплати митцям та бібліотекарям.

Чому заступник губернатора та працівник управління культури керують діяльністю фактично комерційного підприємства, якщо вітчизняне законодавство забороняє держслужбовцям подібне суміщення?

Цікаве запитання, чи не так?

Далі буде...

Денис Сирцов
10.03.2017 16:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter