Колективна відповідальність?

Колективна відповідальність? Черкаська прокуратура офіційно повідомила директорові Черкаського драмтеатру Володимиру Осипову про підозру в службовій недбалості, що призвела до масштабної пожежі Черкаського драмтеатру 1 липня 2015 року.

У свою чергу, Володимир Осипов заявив, що таке рішення правоохоронців для нього несподіване. У коментарі ЗМІ він заявив буквально наступне: “Про незадовільний матеріально-технічний стан приміщення, про недоліки у системі пожежної безпеки повідомлялось мною і моїми підлеглими неодноразово — і управлінню культури області, і керівництву ОДА. Щороку ми надавали свої пропозиції, що необхідно зробити, але наші пропозиції ігнорувалися. Виняток становить лише ремонт глядацької зали у 2006 році. Причому зауважу, що ми просили про те, щоб відремонтували дах та комунікації, але нам відповіли, що ремонту внутрішніх мереж “ніхто не побачить”, а от глядацька зала у всіх на очах. Тож відремонтували її та ще гримерки.... У 2013 році з нашим наполяганням було проведено тотальне обстеження приміщення театру фахівцями з “Черкасицивільпроект”. Свої висновки, в яких були, зокрема, й зауваження щодо стану пожежної сигналізації та мереж пожежних водогонів вони передали в ОДА. Пожежні водогони, згідно з тими висновками, були пошкоджені на 80 % і потребували негайної заміни. Через рік ремонт почався, але через деякий час зупинився, а ще через рік сталася пожежа”, - так виклав своє бачення ситуації директор театру, який вважає, що відповідальність тут колективна, а не лише його службова недбалість".

Він нагадав, що версію підпалу ніхто не відкидав, а “проти підпалу ми були безсилі”.

Нерідко буває так, що там, де виправдання є такими багаторівневими й заплутаними, істина значно простіше.

Нагадаємо, що слідство прийшло до висновку, що причиною пожежі Черкаського драмтеатру став підпал з боку невстановлених осіб.
Колективна відповідальність?

Нагадаємо, що 1 липня 2015 року в драматичному театрі Черкас у полум`я було чимало “союзників”. Так, після того, як загорілися “кілька стільців” на 3-му поверсі”, а) не спрацювали система автоматичного оповіщення про пожежу; б) не спрацювала автоматична система пожежегасіння. Драматичний театр має свій автономний резервуар з водою. Протипожежні датчики мали б зафіксувати місця загоряння, і автоматична система повинна була б почати гасити полум`я; в) працівники театру намагалися збити полум`я за допомогою вогнегасників незважаючи на те, що в театрі в спеціально відведених місцях знаходяться пожежні рукави...

...ось як гасять полум`я найбільш типові вогнегасники

...після перегляду відео керівництво театру й далі наполягатиме, що 20 хвилин працівники театру не могли збити полум`я з “кількох стільців”?
Колективна відповідальність?

...г) протипожежна завіса не опустилася на стіну, а відповідальні за регулярний обхід приміщення на випадок надзвичайної ситуації чомусь забули про необхідність проводити регулярні обходи приміщення.

Якщо Володимир Осипов вважає, що за ланцюжок а-б-в-г, які призвели до руйнівної пожежі, має бути колективна відповідальність, то за що тоді відповідає директор?

Денис Сирцов
11.11.2016 17:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter