Битва за врожай

Битва за врожайІнформаційна війна влада й опозиції на Черкащині вийшла на зерновий рівень. До початку тижня вони зі змінним успіхом воювали за плацдарм на Соборній, а от з понеділка, завдяки нерозлучним чорнобаївським друзям Томенку й Гресю, вийшли на битву за врожай.
Пригадаємо, як наприкінці червня через посуху екс-губернатор Лук`янець напророчив неврожай та подорожчання хліба майже на чверть. Перспективи Черкащини у викладі Лук`янця були невтішні.
- Цього року пшениці на Черкашині не буде. Вчора об'їздив поля. Можна не переживати: урожай буде мінімальним. Вчора змолотили одне поле. Отримали 18 центнерів з гектара. На кращих полях буде не більше 35-37 центнерів, - розповідав Лук`янець.
У понеділок віце-спікер Микола Томенко розвинув думки Лук`янця. Влада не готова визнати незадовільний рівень жнив, сказав Томенко. В області готується зернова афера: розроблена система - як прозвітувати про «черговий великий успіх влади Віктора Януковича».
Віце-спікер послався на документи від «керівників підприємств». З документів випливає, вважає Микола Володимирович, що влада розробила два механізми оборудки.
Перший - дає можливість списати поля, на яких врожай у поганому стані. Другий механізм - явно корупційний. Від керівників господарств вимагається в обов’язковому порядку здати конкретну кількість зерна на конкретні підприємства.
Томенко повідомив, що звернеться до Міністра аграрної політики та продовольства для того, щоби з’ясувати: це урядове розпорядження провести в Україні продрозверстку і прозвітувати про неймовірну велику кількість зібраного зерна чи це «геніальна» ідея черкаської влади.
Не зовсім зрозуміло, як з «мінімального врожаю» можна здати конкретну кількість зерна на конкретні підприємства? Одначе це – дрібниці.
Влада з відповіддю не забарилася. Вже наступного дня аграрний міністр Присяжнюк, відвідавши Черкащину, запевнив –на Черкащині врожай буде нижчим, ніж в 2011 році, але все одно місцеві аграрії будуть «в плюсах».
А Тулуб пішов ще далі, заявивши, що цього року Черкаська область може зібрати понад 3 мільйони тонн зерна. Це навіть більше, ніж у рекордному для Черкащини 2011 році, коли рум`янощокий Василь Корнієнко публічно радів небаченим доти 3 мільйонам тонн.
Отже, якщо Лук`янець обіцяє неврожай, Томенко з Гресем – владні оборудки, а Тулуб – рекордний врожай у засушливий рік, то хто з них Одарич? Сто відсотків: правди ми не дізнаємося. Бо Тулуб з Присяжнюком, як підмітили чорнобаївські друзі-нерозлийвода, запрограмовані святкувати успіхи. Бо Томенко з Гресем стоятимуть до кінця: оборудка – і все тут!
А Лук`янець? Лукич мовчатиме. І лише коли ціни наприкінці року на хлібину поповзуть вгору, стане зрозуміло, хто так невчасно був правий у червні.
18.07.2012 16:55

Автор: Сергій Цюрюпа
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter