СпецЗНИЩдревцентр

На початку тижня місцеві «мікеланджело» - любителі відсікати зайве від черкаських дерев – похазяйнували на головній алеї Центрального стадіону. У результаті їхніх «художеств» від дерев залишилися голі стовбури.
СпецЗНИЩдревцентр

СпецЗНИЩдревцентр

Провінція попросила черкаських екологів прокоментувати фото. За словами члена колегії при Державній екологічній інспекції області Людмили Ткаченко, в Черкасах продовжується дивна практика, коли старі й сухі дерева, дерева, вражені омелою – стоять, а здорові – безжально нищаться.
- Така обрізка, як на фото, однозначно говорить про одне: це не санітарна обрізка, це обрізка для подальшого використання деревини, - вважає Ткаченко.
СпецЗНИЩдревцентр

СпецЗНИЩдревцентр

Як приклад, вона розповіла про німецький досвід. Коли в будь-якому німецькому місті знайдуть хворе дерево, то перед тим, як зрізати сухі чи хворі гілки, проводиться замір площі листя. Після цього біля хворого дерева висаджують кущі, декоративні деревця, іншу рослинність, яка в сумі даватиме стільки ж тіні, скільки давало листя на обрізаних гілках.
У Черкасах загальна площа листя, що поглинає вуглекислий газ та виділяє кисень, щомісяця зменшується. Про відтворення й мови немає. Днями начальник відділу екології та раціонального природокористування Черкаського МВК Володимир Гусаченко сенсаційно визнав, що в обласному центрі піар-акції з висадки дерев завершуються тим, що лише 8 % саджанців приживаються.
На минулому тижні незаконно призначений директор КП «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась повідомив про плани будівництва ТЕЦ на відходах деревини. Для втілення ідеї підприємство хоче попросити в ЄБРР 9 мільйонів євро.
Як відомо, зараз у Черкасах на відходах деревини працює один котел на вулиці Менделєєва, 5. Біда не в тім, як співав Микола Мозговий, що на підприємстві нема чим віддавати перший кредит ЄБРР в 11,2 млн. євро (не освоєний, до речі, по сьогоднішній день). Біда навіть не в тім, що заявити про наміри отримати кредит і – отримати кредит, - не одне й те саме.
Біда, що в найближчій перспективі черкаським деревам – гаплик, бо ланцюжок «мер Одарич ( зріжемо каштани на бульварі Шевченка! Досить давати гроші сусідній державі за газ!), директор «Черкаситеплокомуненерго» Карась (саме на Менделєєва, 5 й везуть черкаську деревину; а скільки везтимуть, коли вдасться збудувати ТЕЦ?) та виконавець вирубок Гусаченко - суцільний «СпецЗНИЩдревцентр».
27.03.2012 16:15

Автор: Сергій Цюрюпа
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
18:35 27.03.2012 JILLY:
Саме гидке те, що ми таку гадюку самі ж і вигодували.. Тепер попробуй здихатись...