Чому українців перетворюють на піддослідних кролів?

Чому українців перетворюють на піддослідних кролів?Нам постійно втовкмачують, що в Україні не вирощується і не використовується генно-модифікована сільгоспродукція. З одного боку, прямої заборони на вирощування продукції з ГМО немає. З іншого, щороку перед початком посівної кампанії насіннєва інспекція в кожному районі відбирає зразки всього насіння, яке зариватимуть у землю. Після перевірки кожному сіячеві видається дозвільний сертифікат. У разі, якщо в посадковому матеріалі знайдені ГМО, інспекція забороняє використовувати насіння. З третього боку, починаючи з 2009 року, при маркуванні кожного товару на етикетці виробник мусить зазначати – чи є в його товарі ГМО.
Сьогодні лише кілька країн ЄС дозволили вирощувати на своїй території продукцію, що містить генетично модифіковані організми. Зокрема, це Іспанія, Чехія, Словаччина, Румунія та Португалія. Європейські аналітики припускають, що найближчим часом після підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом Україна може перетворитися на дослідний майданчик з вирощування ГМО-продукції. В одному з останніх досліджень аналітиків DaVinciAG зазначається, що «тут (в Україні) необмежені можливості з лобіювання, відсутності належного контролю держави, кліматичні умови та активний розвиток аграрного ринку. Усе це сукупно відкриває значні можливості для виробництва ГМО…».
Щоб переконатися в тому, що з державним контролем в Україні серйозні проблеми, не треба їхати в глибинку. Ще влітку ми провели експеримент, відзнявши його на відео.
Отже, уздовж траси державного значення «Київ-Дніпропетровськ», під самим селом Худоліївка Чигиринського району, на землях державного запасу (!!), які орендує ТОВ «Жемчужина-Агро 2009», вирощується соя. На наше прохання спеціаліст-біолог провела нехитрий дослід: посіви сої було оприскано хімічним препаратом американського виробництва «Раундап» з діючою речовиною Гліфосат 360 г/л (цей препарат через 10-14 днів убиває всі рослини без винятку, отже повинен знищити і сою). Через два з половиною тижні ми повернулися на дослідну ділянку (на відео біолог та громадський діяч Ольга Галушко).

Загальна посівна площа цієї сої близько 50 гектарів. Ще 200 гектарів такої самої «підозрілої» культури вирощується на пайових землях , які вищезазначене ТОВ орендує у людей у цьому ж селі. Постає елементарне запитання: сьогодні в Україні вивіз продукції з ГМО заборонений. Отже, цілком ймовірно, що ця соя залишається у нас виключно для внутрішнього споживання.
Скільки такої підозрілої продукції в Чигиринському районі, скільки в 19-ти інших районах Черкаської області? Скільки в усій Україні?
Чи цю сою нам запихують у ковбасу і молоко та інші продукти харчування ? Використовують при виготовленні кормів, м`яса, парфумерії, кондитерських виробів, медичних препаратів? Ви бачили в магазині, хоча б один продукт харчування, на якому написано, що він з – ГМО?
Отже нас відверто дурять і травлять. Наслідки цього відчують на собі наші внуки, бо вплив ГМО проявляється в 2-3 поколінні.
Українці - піддослідні кролі? Вас це влаштовує?
16.09.2013 18:30

Автор: Семен Притило
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter