Еко-неуки

Україна є державою парадоксів. Одним з них, успадкованим ще з СРСР, є те, що значна частина людей працездатного віку працюють не за фахом. Більше того, стають керівниками в галузях, про які мають суто дотичне уявлення.
- Як у Черкасах люди без спеціальної екологічної освіти призначаються начальниками держуправлінь, екоінспекцій, відділів екології? – дивується член політради партії зелених Людмила Ткаченко. – Цим питанням узагалі хтось цікавиться?
Наприклад, нещодавно екологічну інспекцію Черкаської області очолив екс-власник відомого комплексу «Спорт-охота» Олег Савицький (прийшовши на державну службу Олег Григорович, звісно, «відписав» бізнес). Відомий у місті розважальний комплекс побудовано на березі Дніпра. До сьогодні чинне природоохоронне законодавство України, низка законів, Земельний та Водний кодекси України мріють, щоб бодай один неупереджений прокурор прийшов сюди не для поїсти й таке інше...
Територія, яку «позичила» у Черкаської області «Спорт-охота», належить до земель Водного фонду. У принципі, тут заборонено будь-яке будівництво. Але якщо будівництво не «будь-яке», тим більше таке масштабне – такому будівництву на Черкащині - завжди велкам!
Сам Бог велів такому керівникові, не жаліючи живота свого, обороняти рідну природу від порушників та нещадно штрафувати всіх, хто зазіхає на свіже листячко, ніжну травку та зелену діброву.
Пан Савицький – чуйний керівник. Як жартують в екологічній інспекції, ніхто з них досі не бачив, щоб турботливі чоловічі руки забиралися так далеко – аж до жіночої вбиральні. Саме з цього місця новий начальник вирішив розпочати тотальну боротьбу за чисте повітря. Таке оголошення за підписом пана Савицького, завірене гербовою печаткою управління, висить у жіночому туалеті екоінспекції.
Еко-неуки


А як же відповідна освіта? А хіба вона потрібна начальнику міського відділу екології, колишньому власнику відомого в Черкасах бару «777» Володимиру Гусаченку? Нещодавно він таки схаменувся, що непристойно рубати черкаські дерева наліво й направо без «корочки» в кишені. Тепер він - студент 1-го курсу заочного відділення будівельного факультету ЧДТУ за спеціальністю «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування». До дипломованого «рубаки» довіри все ж таки більше…
Уявляєте ситуацію: приходить на практичне заняття з екологічної дисципліни працівник міського відділу екології, а за партою –безпосередній начальник – студент Гусаченко. Хотілося б бачити руку, яка поставить «не зарах» у заліковку такому екологу-самородку! Спочатку вирубає дерева, потім –займається озелененням. Потім – повторним озелененням, бо саджанці не приживаються. У студента – виробнича практика…
- Представники екологічних об’єднань Черкас безперервно скаржаться в Київ. Але – все марно! Там такий же хаос, як і в Черкасах, - говорить Людмила Ткаченко.
Хіба дивно, що такі «екологи» сьогодні є майже однодумцями міського голови Черкас, який «запускає в маси» ідеї звільнити бульвар Шевченка від «старих» та «хворих» каштанів. Професіонал – початківець вітатиме саму чудернацьку ідею керівника. Бо будь-яка критика наражається на запитання: «А ти хто такий?». А дійсно – хто…
Пишіть скарги дрібним почерком. І у відповідь вам напишуть:
Еко-неуки
Клікніть на документ для збільшення зображення
22.02.2012 17:35

Автор: Людмила Кусаченко
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
20:19 26.02.2012 karp7:
Україна є державою парадоксів не з часів СРСР а успадкувала всі парадокси з часів ще до Київської русі. Саоїх спеціалістів тут ніколи не було, завжди звали варягів або домовлялися з татаро-монголами щоб покерували.
16:56 23.02.2012 mail:
Використання гербової печатки в туалеті може бути розцінено як наругу над державною символікою, за що передбачена кримінальна відповідальність. А на які результати роботи очікує наш голова ОДА з такими керівниками. По екологічних показниках область була не на першому місці, а тепер взагалі....А що хіба кваліфікованих праціників в області не має? Чого ж у нас все так? Яким же чином проводиться адміністративна реформа президента. Дякуємо Вам Людмило за те, що хоч Ви не байдужі до того, що відбувається. Молодець, що не боїтесь!!! Ви наша єдина надія бути почутими.
11:52 23.02.2012 irina:
Прочитав статью, ничего не поняла. А поняла только то, что это пустая и бездарная статья. И если Партию Зеленых интересуют надписи в туалетах, то такая партия никому не нужна. Уважаемая Людмила, а если бы Вы еще покопались и в урнах, которые стоят рядом с унитазами, то тоже нашли бы там очччень много "интересного" для вас, чтобы потом написать об этом в своих статьях. Разочарована.