Я "відмовилася"

Я "відмовилася"Яскравою кометою пролетіла по політичному небосхилу Черкащини поетеса Валентина Коваленко.

Заздрісники не раз намагалися дошкульно куснути за екс-голову Черкаської облради, однак вона гордо тримала підборіддя над побрехеньками.

І, віддаючи себе народу, Валентина Михайлівна згадувала іноді й про себе.

Навесні 2014 року, коли голова Уряду Яценюк (навесні 2014-го він ще далеко не «Біжи, Сеню, біжи», а перспективний младореформатор) декларував відмову від усіх премій і надбавок для чиновників, Коваленко «колупала пічку», а Черкаська облрада - проголосувала за виплату їй надбавки «за особливий характер роботи й інтенсивність праці» в розмірі 90 % посадового окладу.

Майже вся рідня Валентини Михайлівни працювала її радниками

Але й це ще не все.

У травні 2014 року після того, як «Провінція» оприлюднила матеріал «Караюсь, мучусь, але не каюсь» (про ту саму 90-відсоткову надбавку «за інтенсивність праці»), до Валентини Михайлівни за коментарем підійшов журналіст Валентин Чернявський.

Відео доступне на YouTube.Пояснюючи, чому вона підписала рішення облради про персональну надбавку, Валентина Михайлівна, зокрема, говорили таке:

Коваленко:…Ви можете отримати по багатьох джерелах, що голова обласної ради отримує заробітну плату, в яку органічно входить і ця надбавка – 90 відсотків. Тобто, 4 300 – це є гола ставка, і плюс 90 відсотків – це є така надбавка за підвищену відповідальність.

Чернявський: Тобто, всього у Вас зарплата близько 8 тисяч?

Коваленко: Близько 8 тисяч…

Чернявський: Враховуючи те, що зараз така криза, і в багатьох людей немає взагалі й мінімальної зарплати, отримувати 8 тисяч гривень, на вашу думку, це як?

Коваленко: Я Вам скажу…Якщо врахувати те, що я намагаюся економити навіть на бюджеті, на своєму особистому…Я свій транспортний засіб використовую коли їду і додому, і з дому.

Чернявський:
Бензин не оплачується?

Коваленко:
Звичайно не оплачується…А це близько 2 тисяч трачу тільки на бензин. Давайте врахуємо те, що я могла би безпосередньо користуватися службовим транспортом, так як це робили мої попередники. Це раз. По-друге, я вам повинна прокоментувати й той факт, що є ще надбавки і премії, які голосувалися попереднім головам. Я від цих надбавок і премій відмовилася

Ймовірно, 15 травня 2014 року Валентина Михайлівна справді думала, що відмовилася...

17 листопада 2010 року попередній склад Черкаської облради після обрання Валерія Черняка головою ухвалив рішення №1-2/VI (дивіться фотокопію).

Я "відмовилася"
Клікніть для збільшення


Здійснювати преміювання голови обласної ради щомісяця на період повноважень ради у розмірі 60 відсотків посадового окладу за фактично відпрацьований час…

Після Революції гідності керівництво Черкаської облради (Валерія Черняка, Володимира Вовченка та Василя Касяна) поміняли в березні 2014 року.

Дивлячись чесними очима в об`єктив камери Чернявського, Валентина Михайлівна "відмовлялася" саме від цих «60 відсотків посадового окладу».

Відмовилася, а після цього …передумала. І понад рік, крім 90-відсоткової надбавки «за інтенсивність», отримувала ще 60 % надбавки «за фактично відпрацьований час». За документом, який ухвалювався під Черняка.

Більше того: таку ж саму 60-відсоткову надбавку щомісяця отримувала перший заступник голови облради Наталія Кравцова. Взагалі без пояснень, за карії очі й стан дівочий…
Я "відмовилася"
Наталія Кравцова

Цей факт підтверджують всі працівники апарату Черкаської обласної ради, які отримували зарплату та надбавки (на кілька порядків менше, ніж у Коваленко й Кравцової) в одній бухгалтерії з керівництвом. І документи про зарплати і премії Коваленко й Кравцовій "не горять"...

Юристи з казуїстичною допитливістю нехай сперечаються: чи мала право Валентина Коваленко отримувати ще одну премію за рішенням, прийнятим «під» її попередника?

То їхня копітка юридична справа.

Пригадаємо знову: ці чесні очі, це бентежне «я відмовилася»…
Я "відмовилася"


Денис Сирцов
07.12.2015 19:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter